Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auto, które samo jedzie już za 3 lata? Continental testuje

Samochód, który sam się prowadzi. Brzmi jak cytat z filmu science-fiction? Takie auto już jeździ!

Testuje go Continental, która jako pierwsza firma na świecie uzyskała pozwolenie na próby w realnych, drogowych warunkach. Testy odbywają się w USA w stanie Nevada.

"Samochody z autopilotem są naturalnym etapem na drodze rozwoju systemów wsparcia kierowców, które obecnie są w sprzedaży. Samochód przyszłości będzie oferował automatyczne prowadzenie w różnych warunkach – np. w korkach lub na placu budowy. Kierowca będzie mógł w dowolnym momencie wybrać, czy sam chce prowadzić, czy też powierzyć tę czynność systemowi." - wyjaśnia Christian Singer, szef działu systemów i technologii motoryzacyjnych firmy Continental.

W 2016 roku firma planuje wprowadzić do sprzedaży systemy umożliwiające częściowo zautomatyzowane prowadzenie pojazdu. Rozwiązania radzące sobie ze skomplikowanymi scenariuszami drogowymi powinny być gotowe w 2020 roku, a pełna automatyzacja prowadzenia seryjnie produkowanych pojazdów stanie się możliwa w 2025 roku.

amis

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Boże, dokąd to wszystko zmierza ...
  Terminator... part XII :(

  eri, 2013-07-18 21:18:25
 • avatar
  zgłoś
  Taki Continental to raczej nie ma nic do powiedzenia. Z tego co wiem to już takie Priusy mogą poruszać się w Kalifornii. Nevada to jedzie się tydzień i można nikogo nie spotkać. Takie rozwiązania muszą testować i realizować największe koncerny. Robią to Volvo, Toyota, VW chyba BMW.

  garfield, 2013-07-18 20:40:13
 • avatar
  zgłoś
  Boże, dokąd to wszystko zmierza ...

  Samuraj, 2013-07-17 15:14:16
 • avatar
  zgłoś
  Samochód, który sam się prowadzi. Brzmi jak cytat z filmu science-fiction? Takie auto już jeździ!Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2013-07-17 10:34:34
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij