Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Auto przestępców w służbie stróżów prawa

Audi, Q7, AS7

Audi Q7 TDI S-Line przygotowane przez niemieckiego tunera - firmę ABT Sportsline -zostało zarekwirowane w ramach śledztwa związanego z działalnością jednego z miejscowych gangów. Warte 40 tysięcy funtów Audi będzie teraz służyło policji w Strathclyde.

To pierwsza tego typu sprawa w brytyjskiej policji, ale jak zapewniają władze - z pewnością nie ostatnia. W specjalnym oświadczeniu, skierowanym do świata przestępczego policja ostrzega, że zacznie aktywnie konfiskować i wykorzystywać dobra pochodzące z działalności przestępczej. Zaznaczono również, że ciężko pracujący, praworządni obywatele powinni wiedzieć, że policja będzie intensywnie bić po kieszeni ludzi zajmujących się zorganizowaną przestępczością.

Żeby jednak uniknąć kontrowersji, wynikających z użytkowania mienia, którego zakup został sfinansowany z działalności przestępczej, Audi zostanie niebawem sprzedane, a środki finansowe uzyskane z tej transakcji zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb policji i lokalnej społeczności.

Źródło: strathclyde.police.uk

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 315 100 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  ale niesie to za sobą pewne zagrożenia - policjantom nie opłacałoby się likwidować np. gangów, bo by im się skończył dostawca sprzętu. Korzystniej byłoby dla nich przymykać oko i co jakiś czas "zarekwirować podczas spektakularnej akcji" jakieś Q7 czy czy innego Mercedesa.
  esper, 2010-03-12 07:15:47
 • avatar
  zgłoś
  Faktycznie i ja zgadzam się z tą ideą, nie dość, że w ręce policji trafiałby czasem lepsze samochody niż obecnie posiadają to może by się jeszcze bardziej starali
  Karol_Fazer, 2010-03-12 06:45:00
 • avatar
  zgłoś
  Bardzo dobry pomysł. Nadałby się w Polsce. Bo z tego, co wiem, to w Polsce rekwirowane auta wrastają w ziemię na parkingach, a później nikt ich nie chce. Przecież można lepiej to wszystko spożytkować.
  MarCiNeK, 2010-03-11 09:18:23
 • avatar
  zgłoś
  Oddział do walki z przestępczością zorganizowaną w Glasgow „wcielił" do służby auto odebrane przestępcom.
  auto motor i sport, 2010-03-11 09:02:50
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij