Auto wolne od kolizji

Nissan
Nissan wolny od kolizji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dzięki zastosowaniu dwóch wcześniejszych rozwiązań w postaci układu kontroli odstępu od pojazdu poprzedzającego (Distance Control Assist - DCA) oraz układu zapobiegającego zmianie pasa ruchu (Lane Departure Prevention - LDP), najnowszy prototyp stanowi rozwinięcie opracowanej przez Nissana koncepcji "tarczy bezpieczeństwa", pomagającej chronić pojazd oraz jego pasażerów przed potencjalnym zagrożeniem z każdej strony.

Układ zapobiegania zderzeniom bocznym działa w następujący sposób: kiedy kierowca decyduje się na zmianę pasa, zamontowane po bokach pojazdu czujniki aktywują sygnał ostrzegawczy, jeśli na drugim pasie wykryty zostanie inny pojazd. W takiej sytuacji, dzięki przyhamowaniu odpowiednich kół aktywowany jest mechanizm ukierunkowujący pojazd w odpowiednią stronę i zapobiegający potencjalnej kolizji.

Układ zapobiegania zderzeniom podczas cofania: Podczas manewru cofania, zamontowane z tyłu i po bokach czujniki wykrywają obiekty na drodze pojazdu. Rozlega się wtedy sygnał ostrzegawczy i włączane są hamulce, co pomaga uniknąć kolizji w sytuacji, w której samochód wyjeżdża tyłem z miejsca parkingowego.

Układ DCA pomaga zachować odpowiednią odległość do poprzedzającego pojazdu, zaś LDP zapobiega zboczeniu auta z wybranego pasa ruchu. Zarówno DCA, jak i LDP działają wspólnie z SCP oraz BCP, tworząc prototyp samochodu całkowicie wolnego od kolizji. Układ ostrzegawczy oraz działające prewencyjnie urządzenia z zakresu bezpieczeństwa mają na celu wspomaganie kierowcy w wykonaniu intuicyjnego manewru przy minimalnej interwencji elektroniki.

Źródło: Nissan

REKLAMA