Autodrom w Poznaniu - nowy projekt Skody

Skoda postanowiła rozbudować projekt Auto Szkoły, dlatego rozpoczęto budowę nowoczesnego centrum szkolenia techniki jazdy - Skoda Autodromu Poznań

Skoda Autodrom Poznań Skoda
Skoda Autodrom Poznań
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Skoda Autodrom Poznań to kompleks treningowy składający się z 4 modułów. W ich skład będą wchodziły m.in. szarpak, czyli narzędzie wprowadzające w poślizg koła samochodu w trakcie jazdy oraz przeszkody wodne i maty poślizgowe. Projekt powstanie przy znanym od kilku lat Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab, położonym na obrzeżach Poznania, tuż obok autostrady A2.

Dzięki temu obiektowi, jednemu z najnowocześniejszych w Polsce, w bezpiecznych warunkach kierowcy indywidualni oraz flotowi będą mogli nauczyć się panowania nad samochodem w awaryjnych sytuacjach. Dodatkowo będą odbywały się tam specjalne kursy bezpiecznej jazdy dla służb mundurowych, instruktorów OSK, egzaminy dla instruktorów ODTJ i obowiązkowe szkolenia dla nowych kierowców. Zajęcia będą organizowane przez ekipę Skoda Auto Szkoły.

Wszystkie te elementy składają się na unikatowy projekt, z początkami sięgającymi 2004 roku, kiedy to powstała Skoda Auto Szkoła, której celem jest doszkalanie kierowców w zakresie doskonalenia techniki jazdy. W 2012 roku zainaugurowało swoją działalność Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab, którego oferta skierowana jest do każdego uczestnika ruchu drogowego – zarówno pieszego, jak i rowerzysty, pasażera czy kierowcy. W połowie 2016 roku projekt uzupełni Skoda Autodrom Poznań i od tego momentu miejsce to stanie się jedynym w Europie, w którym dzieci, młodzież szkolna, kierowcy i seniorzy będą mieli możliwość kompleksowej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w nowoczesnej, uruchamiającej wyobraźnię i świadomość formie. Głęboko wierzę, że projekt przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach” – mówi Andrzej Rogoziński, dyrektor projektu.

Skoda Autodrom Poznań zostanie oddany do użytku w połowie 2016 roku.

REKLAMA