REKLAMA

Autoland Psik Psik – nowa formuła zimowego płynu

Płyn do spryskiwaczy o nazwie Psik Psik ma ugruntowaną pozycję i cieszy się dobrą opinią wśród kierowców. Producent wprowadził właśnie nową formułę płynu.

Płyn do spryskiwaczy Autoland Psik Psik Materiały prasowe
Płyn do spryskiwaczy Autoland Psik Psik

Tuż przed nadejściem jesiennych przymrozków i zimowej aury firma Autoland wprowadza do oferty nową, odświeżoną wersję swojego zimowego płynu do spryskiwaczy Psik Psik. Producent prezentuje przy tym wyniki najnowszych badań swojego zimowego płynu.

REKLAMA

Na przełomie maja i czerwca 2019 w laboratorium Dekry w Stuttgarcie przeprowadzone zostały kompleksowe badania najnowszej formulacji zimowego płynu do spryskiwaczy. Dekra – największa europejska organizacja certyfikująca – od niemal stu lat pracuje na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drodze, w pracy i w domu.

Dekra prowadzi, między innymi, najdokładniejsze na świecie badania płynów do spryskiwaczy. Testuje wszystkie właściwości fizykochemiczne, bada wpływ na elementy z którymi płyn ma kontakt, jak m.in. lakier samochodowy, elementy gumowe, w tym pióra wycieraczek i uszczelki szyb, elementy plastikowe czy reflektory samochodowe.

W szczegółowych badaniach sprawdza się również temperaturę zamarzania oraz właściwości użytkowe – w tym najważniejsze – właściwości czyszczące. Te ostatnie badane są w specjalnej komorze, utrzymującej stałą, ujemną temperaturę.

Na szybę nakładana jest specjalnie przygotowana mieszanka zabrudzeń, symulująca zimowe zabrudzenia drogowe – sól, błoto pośniegowe, itp. W dalszej fazie następuje badanie skuteczności płynu w ich usuwaniu.

Zobacz także: autocasco na godziny - przełom w ubezpieczeniach

REKLAMA

REKLAMA

Płyn do spryskiwaczy Autoland Psik Psik Materiały prasowe
Płyn do spryskiwaczy Autoland Psik Psik

W badaniach tych płyn Autoland Psik Psik potwierdził swoje właściwości użytkowe i bezpieczeństwo. Odnotowano brak negatywnego wpływu na wszystkie elementy karoserii samochodowej – w tym wszelkie powłoki nielakierowane i lakierowane, elementy gumowe i plastikowe oraz obudowy reflektorów samochodowych, w tym ksenonowych i LED.

Co najważniejsze, płyn uzyskał bardzo dobry wynik w teście usuwania zabrudzeń – 3,7 cyklu pracy wycieraczek do stanu definiowanego przez Dekrę jako „free sight”, czyli brak zabrudzeń na szybie. Z tego ostatniego parametru producent jest szczególnie dumny – jest to bowiem krytyczny element, mający bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu w trudnych, zimowych warunkach.

Dekra przyznała wynik „bardzo dobre właściwości czyszczące” dla zimowych płynów do spryskiwaczy osiągających wynik poniżej siedmiu cykli pracy wycieraczek. Płyn Psik Psik wykazał tu niemal dwukrotnie większą skuteczność.

Wynik 3,7 cyklu pracy wycieraczek jest najlepszym, jaki osiągnął kiedykolwiek płyn polskiego producenta, a drugim najlepszym wynikiem w całej historii badań zimowych płynów do spryskiwaczy prowadzonych przez Dekrę w Europie. To wynik godny podkreślenia.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA