Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Autonomiczne Audi A8 L W12 na festiwalu Berlinale

Na pokładzie autonomicznego Audi A8 L W12 zasiadł m.in. znany niemiecki aktor Daniel Brühl, który określił ten samochód jako "kamień milowy w kategorii jazdy autonomicznej".

Autonomiczne Audi A8 L W12 Berlinale

Autonomiczne Audi A8 L W12 zabrało na pokład Daniela Brühla oraz jego dziewczynę spod hotelu i zawiozło do Berlinale Palast, gdzie odbywała się gala festiwalu filmowego. Berlinale to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych w roku. Najlepsze filmy nagradzane są tam złotymi i srebrnymi niedźwiedziami. Pierwszy festiwal odbył się tam w 1951 roku.

Auto, używając kamer i sensorów, wykrywało obiekty znajdujące się w pobliżu i zgodnie z mapą sterowało pojazdem tak, aby dotarł na miejsce. Producent z Ingolstadt ma doświadczenie w budowaniu samochodów autonomicznych, więc limuzyna bez kierowcy, transportująca gości po mieście, nie stanowiła większego wyzwania dla Audi.

Jednak poprzednie doświadczenia jazdy autonomicznej Audi zdobywało na torach wyścigowych, starając się uzyskać jak najlepsze czasy okrążeń. Natomiast w Berlinie chodziło o to, żeby przewożeni pasażerowie czuli się jak najbardziej komfortowo, dlatego pojazd został skalibrowany na możliwie najłagodniejszą jazdę, mimo że jednostka napędowa sugerowałaby co innego. Pod maską tego A8 pracuje potężny silnik W12 o pojemności 6,3 litra i mocy 500 KM. Taki agregat pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,3 s.

Aktor Daniel Brühl był zachwycony możliwościami autonomicznego Audi. Zobacz, jak wyglądała przejażdżka tym pojazdem na festiwalu Berlinale.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 405 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij