Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Autostrady z kagańcem!

Remont autostrady Remont autostrady

Limit wynosi 120 km/h i dotyczy jedynie 60-kilometrowego odcinka autostrad - tyle bowiem leży na terenie Bremy, będącej miastem na prawach landu. Do wprowadzenia ograniczenia przyczynił się minister ochrony środowiska Bremy - Reinhard Loske.

Jego zdaniem, wprowadzenie limitu będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo podróżnych, ale przede wszystkim na środowisko naturalne. Mniejsza prędkość maksymalna oznacza mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję dwutlenku węgla na każdy przejechany kilometr.

Marzeniem Reinharda Loske jest wprowadzenie ograniczenia prędkości na terenie całych Niemiec. Niektórzy niemieccy politycy podkreślają, że limit prędkości do 130 km/h pozwoliłby na ograniczenie emisji CO2 od 5 do 15%.

Źródło: Automotive News

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Wydaje mi sie, że całym urokiem niemieckich autobahn jest brak ograniczeń prędkości. Sami Niemcy chyba są chyba przeciw wprowadzaniom jakichkolwiek ograniczeń. W końcu ludzie z całego świata zjeżdżają do Niemiec szybko pojeździć
  ~bismarck4444, 2008-04-13 21:54:30
 • avatar
  zgłoś
  Ale to bzdura jest! Przecież wiadomo, że jak się jedzie szybciej niż wolniej, to się szybciej przejeżdża i mniej dwutlenku jest, nie?? Jak się jedzie pół godziny a nie godzinę przez dany teren, to się zaoszczędza pół godziny dwutlenku węgla! Jak Ci Niemcy się nie znają na podstawowych sprawach... nic dziwnego, że przegrali wojnę...
  ~specjalista, 2008-04-11 20:30:22
 • avatar
  zgłoś
  Stało się! Brema, jako pierwszy niemiecki land, wprowadziła ograniczenie prędkości na autostradzie.
  auto motor i sport, 2008-04-10 13:43:45
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij