Avatar Roadster - do złożenia

Większość osób kojarzy film Jamesa Camerona, pt. "Avatar", ale czy słyszeliście o brytyjskiej marce produkującej pojazdy? Poznajcie Avatara Roaster.

Avatar Roadster Avatar Sports Cars
Avatar Roadster

Avatar Rodaster to pojazd typu kit car. Elementy konstrukcji są budowane w Wielkie Brytanii, w Devon. Gotowy do produkcji samochód został zaprezentowany na targach Autosport International Show.

REKLAMA

Roadstera można zamówić w jednej z dwóch wersji silnikowych. W obu przypadkach montowana jest jednostka napędowa Forda, motor EcoBoost. W słabszej wersji auto ma 2-litrowy silnik o mocy 253 KM (400 Nm), zaś mocniejszy 2,3 EcoBoost ma 354 KM (440 Nm). Oba warianty charakteryzuje ta sama masa własna, tylko 695 kg.

W podstawowym wariancie Roadstera montowana jest 5-biegowa skrzynia mechaniczna, pochodząca z Porsche Boxster. W droższej wersji można zamówić 6-biegową przekładnię manualną.

Roadster 2.0 przyspiesza do 100 km/h w czasie ok. 4 sekund, zaś wersja 2.3 w blisko 3,6 s. W pierwszym przypadku prędkość maksymalna wynosi 233 km/h, a w drugim 265 km/h

Poszycie nadwozia zostało wykonane z włókna szklanego i osadzone na ramie przestrzennej składającej się ze stalowych rurek. Fotel kierowcy i pasażera są umieszczone blisko środka samochodu, przez co rozkład masy jest prawie idealny. Producent oferuje 8 kolorów nadwozia i dwa rodzaje skórzanej tapicerki.

Avatar Roadster

Do tego bezpłatnie można wyposażyć auto w 4- lub 6-punktowe pasy, system audio zgodny z Apple CarPlay i Android Auto oraz klimatyzację. Na liście wyposażenia dodatkowego jest m.in. kierownica z łatwym systemem demontażu czy też 7-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów.

Ceny Avatara Rodstera startują od 39 900 funtów. Produkcja jest przewidziana na 25-30 samochodów, a firma pracuje już nad wyścigową wersją. Auto przeszło pierwsze testy i posiada na pokładzie 2,7-litrowy silnik twin turbo od Audi o mocy 450 KM. Poza tym w planach Avatar ma także wersję przedłużoną Rodstera z silnikiem LS3 V8 konstrukcji Chevroleta.

REKLAMA