REKLAMA

Avis Budget Group z rozwiązaniami chmurowymi od Amazona

Avis Budget Group, do której należą wiodące marki wypożyczalni samochodów Avis oraz Budget, będzie korzystać z technologii o nazwie Amazon Web Service Connected Vehicle Solution do stworzenia platformy służącej do analizy danych. Dzięki technologii samochody połączone (ang. connected cars) we flocie Avis Budget Group będą miały dostęp do bezpiecznych i odpowiednio dopasowanych rozwiązań chmurowych.

Photo by Aleksejs Bergmanis from Pexels
Photo by Aleksejs Bergmanis from Pexels

Avis Budget Group wykorzysta możliwości Amazon Web Services Connected Vehicle Solution w zakresie sztucznej inteligencji, systemów samouczących się maszyn, a także zarządzania danymi. Pozwoli to na dalszy rozwój aplikacji stworzonej dla aut połączonych (connected cars) należących do wypożyczalni. Terminem tym określa się pojazdy, które dzięki połączeniu z internetem, umożliwiają gromadzenie, analizę i korelowanie danych. Pozwala to lepiej zarządzać samą flotą aut oraz ruchem miejskim.

REKLAMA

Obecnie Avis Budget Group posiada ponad 100 tys. takich pojazdów na całym świecie i planuje, aby do 2020 roku wszystkie jego auta były pojazdami połączonymi. Wykorzystywanie pozyskanych w ten sposób danych pozwoli podnieść efektywność operacyjną samej firmy, a także wykorzystać jej zasoby do rozwoju „smart city”.

- Nasza technologia samochodów połączonych umożliwia analizę danych w każdym pojeździe – bez względu na markę i model. Międzynarodowy charakter naszej działalności pozwala natomiast rozwijać ją w praktycznie każdym zakątku świata – stwierdził Arthur Orduña, chief innovation officer, w Avis Budget Group. – Platforma, którą budujemy dzięki Amazon Web Service, pozwala na zaawansowane zarządzanie danymi oraz prowadzenie analiz floty samochodów połączonych. Uzyskaliśmy dostęp do oprogramowania, dzięki któremu możemy korzystać z narzędzi działających w oparciu o szczegółowe i bezpieczne dane – podkreśla. 

Połączenie danych samochodowych zapewnią Avis Budget Group znaczną redukcję kosztów, związaną między innymi z inwentaryzacją, zarządzaniem przebiegiem pojazdów oraz automatyzacją utrzymania floty. Pozwoli to na szybszą identyfikację bezczynnych aut oraz usprawnienie procesu przygotowania do ponownego wynajmu. Amazon Web Services wspiera działania Avis Budget Group związane z zarządzaniem wirtualnymi danymi na całym świecie, zapewniając spójność i jednolitość usług na różnych rynkach. System zapewni również bezpieczeństwo danych, zgromadzonych dzięki technologii samochodów połączonych, co jest kluczową kwestią w rozwoju rynku internetu rzeczy.

- Zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne, które zdecydują się na współpracę z Avis Budget Group, mogą mieć pewność anonimowości zgromadzonych przez nas danych. Informacje te posłużą nam do opracowywania kolejnych innowacji, produktów oraz usług, które przyczynią się również do rozwoju koncepcji smart city – na przykład w zakresie utrzymania dróg czy zarządzania ruchem miejskim – wymienia Orduña.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA