BAC Mono z nowym sercem

Skoncentrowany na torze BAC Mono otrzymał nowy napęd. 2,3-litrowy silnik Cosworth zastąpiła nowa, większa i mocniejsza jednostka. 

Prawdopodobnie są na świecie ludzie, dla których 2,8 s do „setki” i 280 KM w ważącym tyle co zapalniczka jednoosobowym bolidzie to za mało. Dlatego właśnie brytyjski producent BAC zdecydował się wzmocnić oferowanego przez siebie od kilku lat konkurenta KTM-a X-BOW – model Mono.

Do tej pory BAC Mono napędzała zbudowana przez renomowaną firmę Cosworth jednostka 2,3 l produkująca, wydawałoby się wystarczające, 280 KM. Mono na rok 2016 dostało jednak nowe „serducho”, które jest większe i mocniejsze niż dotychczasowy motor. Czterocylindrowy silnik zbudowany przez mało znaną firmę Mountune ma pojemność 2,5 l i generuje 305 KM. Może się wydawać, że moc dostarcza przez jednostkę nie jest porażająco wysoka, ale w połączeniu z niewielką masą pojazdu efekty z pewnością będą więcej niż zadowalające. Producent nie podaje jeszcze dokładnych danych dotyczących osiągów auta, natomiast możemy  być spokojni, że przebije Mono zasilane silnikiem Cosworth.

Przy okazji wymiany silnika BAC wprowadził tez kilka drobniejszych modyfikacji jak np. nową kierownicę, siedzenie dopasowywane indywidualnie pod każdego kupującego oraz przepustnicę drive-by-wire. 

Zobacz również:
REKLAMA