REKLAMA

BEST CARS 2021 - Wyniki badań wizerunkowych

Obok najważniejszych wyborów naszego plebiscytu Best Cars wśród czytelników odbywa się też głosowanie w tzw. kategoriach wizerunkowych. Jest ich 13, w każdej można oddać głos na markę, która kojarzy się np. jako producent samochodów bezpiecznych, zaawansowanych technicznie, ładnych czy sportowych.ch.

Best Cars AMIS
Best Cars

Zebraliśmy zatem wasze aktualne opinie i wyłoniliśmy zwycięzców. Jak pokazuje nasz plebiscyt z czasem zmieniają się wasze gusta. Mamy marki, które dominują w poszczególnych kategoriach od lat, ale pojawiają się też nowicjusze, jak choćby Tesla. Poznajcie i zweryfikujcie swoje opinie na temat marek samochodowych.   

Pod poniższym linkiem znajdziecie wyniki tegorocznej edycji naszego konkursu w poszczególnych klasach: BEST CARS 2021 - lista laureatów

Kategoria: Dobrze wykonane

ZWYCIĘZCA 2021 – AUDI

W tej kategorii od lat rządzą niemieccy producenci, a od jakiegoś czasu na ich czele stoi właśnie Audi, które w tym roku zwiększyło swoją przewagę nad BMW i Mercedesem. Jedynym zagrożeniem dla Niemców jest Lexus – zajął 4. miejsce, wyprzedzając Porsche i Volvo.

ss

Kategoria: Samochody niezawodne

ZWYCIĘZCA 2021 – TOYOTA

Auta, które się nie psują, czyli Toyota – powyższe zdanie jest nie tylko analizą wyników, ale wręcz ludową mądrością przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Toyota zdobyła 59% głosów, dalej są Honda, Lexus i Audi (kolejno 29, 28 i 26%). Przepaść.

 

REKLAMA

Kategoria: Dobrze reklamowane

ZWYCIĘZCA 2021 – SKODA i TOYOTA

Im częściej kierowcy stykają się z reklamami danej marki, tym lepiej zapamiętują jej ofertę. Wszystko wskazuje na to, że produkty Skody i Toyoty są powszechnie znane, bo te marki Czytelnicy uznali za najlepiej reklamowane (po 31% głosów).

 

REKLAMA

Kategoria: Wysoki poziom bezpieczeństwa

ZWYCIĘZCA 2021 – VOLVO

Mercedes atakuje Volvo – chcielibyśmy tak napisać, ale w tej kategorii od lat nic się nie zmienia. W tym roku Szwedzi zdobyli 69% (!) głosów, a Mercedes 44% i chociaż różnica między markami zmalała o 3 punkty procentowe, to detronizacji raczej się nie spodziewamy.

 

REKLAMA

Kategoria: Najnowsza technologia

ZWYCIĘZCA 2021 – MERCEDES

Niemiecki producent oferuje dziś kilkanaście samochodów hybrydowych i kilka w pełni elektrycznych, co pozwoliło mu ugruntować pozycję w tej kategorii (45%). Blisko za nim trzymają się Audi (43%) i Tesla (42%), która wyprzedziła BMW.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kategoria: Ładny, stylowy wygląd

ZWYCIĘZCA 2021 – ALFA ROMEO

W tej kategorii niewielu producentów ma szansę stanąć do walki z Alfą Romeo (otrzymała 46% głosów). Włoscy styliści ponownie zapewnili marce miażdżącą przewagę nad Porsche, Volvo, Audi, Mercedesem, BMW i Mazdą, które zdobyły od 28% do 24% głosów.

 

Kategoria: Produkują samochody sportowe

ZWYCIĘZCA 2021 – PORSCHE

Przy wygranej Alfy Romeo i Volvo pisaliśmy o dominacji, ale dominacją totalną jest zwycięstwo Porsche – 72% Czytelników uważa, że ta marka najbardziej kojarzy im się z samochodami sportowymi. Dalej są BMW (47%), Audi (36%) i Mercedes (34%).

 

Kategoria: Sukcesy w sportach motorowych

ZWYCIĘZCA 2021 – MERCEDES

Siedem mistrzowskich tytułów z rzędu w Formule 1 to wystarczający powód, żeby głosować na Mercedesa (46%). Na podium są jeszcze Audi i BMW, które w zeszłym sezonie ostro ze sobą rywalizowały m.in. w wyścigach DTM. Górą Audi – i to na obu polach.

 

REKLAMA

Kategoria: Lubię tę markę

ZWYCIĘZCA 2021 – BMW

To kategoria, w której Czytelnicy mogli wskazać markę, którą lubią najbardziej. Jak co roku wygrało BMW (28%), a kolejne miejsca zajęły, Audi, Volvo, Alfa Romeo, Mercedes, Porsche, Subaru, Mazda, Toyota, Lexus, Ford, Honda, Volkswagen i Kia.

 

Kategoria: Przyjazne dla środowiska naturalnego

ZWYCIĘZCA 2021 – TESLA

To największe zaskoczenie sezonu. Tesla wystrzeliła do przodu w tegorocznym plebiscycie, chociaż dotąd nie bywała w czołówce (oddano na nią 52% głosów). Czy to efekt popularności Modelu 3 i pojawienia się polskiego importera? Zapewne. Zdetronizowana Toyota zebrała 48% głosów.

 

Kategoria: Dobry serwis

ZWYCIĘZCA 2021 – TOYOTA

Tutaj rządzą auta popularnych marek. Widać też pewien trend – Toyota (36% wskazań) regularnie zwiększa przewagę nad Skodą (19%) i VW (18%). Kolejne trzy miejsca zajmuje niemieckie trio – Audi, BMW i Mercedes mocno punktują w każdej kategorii.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Kategoria: Cena odpowiada jakości

ZWYCIĘZCA 2021 – DACIA

Przez lata rządziła tu Skoda, ale dziś spadła na 4. pozycję, wyprzedziły ją Toyota i Kia (razem na drugim miejscu; zdobyły po 25% głosów) oraz niepodzielnie rządzącą Dacię (29%). Dacia, jak przeczuwamy, pozycji lidera w tej kategorii nie odda jeszcze długo.

 

Kategoria: Dobra cena przy odsprzedaży

ZWYCIĘZCA 2021 – TOYOTA

W kolejnej praktycznej i „życiowej” kategorii plebiscytu po raz kolejny górą jest Toyota (47% głosów). Jeszcze niedawno o puchar lidera ścigała się z Audi (35%) i VW (30%), ale dziś wypracowała sporą przewagę. Mocny wynik ponownie uzyskały Mazda i Honda.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA