BMW 3.0 CSL Hommage R: Deja vu

BMW 3.0 CSL Hommage R to prototyp nawiązujący do legendarnego 3.0 CSL z przełomu lat 60. i 70., którego posiadał m.in. Jeremy Clarkson.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW 3.0 CSL Hommage R powstało w 40. rocznicę obecności bawarskiej marki na amerykańskim rynku oraz z okazji sukcesów wyścigowych modelu BMW 3.0 CSL w 1975 roku. To ciekawe, bowiem kilka miesięcy temu pisaliśmy o bardzo podobnym - żeby nie powiedzieć - identycznym aucie, które BMW pokazało na innej wystawie. Czym więc jest 3.0 CSL Hommage R?

REKLAMA

W nowym koncepcie najważniejszy jest kierowca. To zasada, którą BMW konsekwentnie wyznaje od wielu lat. W 3.0 CSL Hommage R ważne jest także wyposażenie dodatkowe - kask oraz kombinezon. Ten pierwszy zamiast tradycyjnej szybki posiada wyświetlacz a'la head-up display, który wyświetla najważniejsze parametry auta. Podobno nie rozprasza uwagi kierowcy od drogi. Wykonanie kombinezonu zlecono firmie Puma, posiada on iluminowaną lamówkę na rękawach, która w jakiś magiczny sposób pokazuje ważne dla kierowcy informacje. Na uwagę zasługuje też niezwykły fotel z 6-punktowymi pasami, który podobno dopasowuje się do ciała kierowcy.

Do budowy kokpitu użyto oczywiście włókna węglowego, ale na desce rozdzielczej nie sposób przeoczyć drewnianej wstawki. To tylko imitacja naturalnego materiału. Jest to ukłon w stronę poprzednika sprzed 40 lat. "Drewniana" wstawka posiada zintegrowany wyświetlacz, który pokazuje przebieg toru i punkty hamowania.

Wszystko ładnie, pięknie - auto oczywiście nawiązuje do klasycznego 3.0 CSL, ale nadal pozostało pytanie - po co powstał ten koncept? Szczególnie że już je widzieliśmy kilka miesięcy temu, tyle że w innym kolorze. Niestety nie znamy odpowiedzi. Koncept raczej nie ma szans wejść do produkcji seryjnej, a jest jedynie czystym pokazem możliwości stylistów. Cóż, widocznie na świecie też musi być miejsce na rzeczy bezsensowne i bezużyteczne...

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA