Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

BMW 3.0 CSL Hommage: Wskrzeszona ikona

Możemy powiedzieć, że dzisiejszym następcą BMW 3.0 CSL jest model M6. Ale tylko "genealogicznie", bo i duch i charakter auta inny. Prototyp 3.0 CSL Hommage powraca do legendy.

Po zapowiedziach BMW o nowym prototypie w końcu jaskrawy koncept ujrzał światło dzienne podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Auto to nowoczesna interpretacja legendarnego CSL. Bardzo agresywny wygląd z "rekinim nosem", skrzelami na masce, mocno napompowanymi błotnikami i dużą tylną lotką. 

Najbardziej rzucają się w oczy gigantyczne nerki oraz światła LED o tradycyjnym dla BMW kształcie. Przy tworzeniu auta nie poskąpiono włókna węglowego. Użyto go przy przednim zderzaku, progach i dyfuzorze. W nadkolach zagościły 21-calowe felgi. We wnętrzu futurystycznie i minimalistycznie. Pełno tutaj, a jakże włókna węglowego i skóry. Środek 3.0 CSL wyposażono w klatkę bezpieczeństwa.

BMW zadeklarowało, że niedługo poda dokładne dane techniczne tego niezwykłego pojazdu. Z potwierdzonych informacji wiadomo, że pod maską znajdzie się 6-cylindrowy silnik z technologią eBoost. Najważniejsze pytanie, czyli kiedy i czy w ogóle ujrzymy to auta drogach? BMW nie wspomniało nic o wdrożeniu tego auta do produkcji seryjnej. Pozostaje wierzyć, że może szykuje nam jakąś niespodziankę?

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Auto nawiązuje do ikony, czyli BMW 3.0 CSL. Prototyp Hommage oddaje stylistycznego ducha legendy, ale jest dużo bardziej nowoczesny i futurystyczny. Czy ma szansę wejść do produkcji?</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/BMW-3-0-CSL-Hommage-Wskrzeszona-ikona,19819,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-25 09:14:59
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij