BMW 5 M Performance - przedsmak przed daniem głównym

Bawarski producent przed końcem roku przedstawił pakiet akcesoriów M Performance dla nowej serii 5. W zestawie nie brakuje elementów z włókna węglowego.

BMW 5 M Performance
BMW serii 5 z pakietem M Performance
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Akcesoria od M Performance dal nowej BMW serii G30 to przedni zderzak oraz tylny spojler i dyfuzor z wykończone włóknem węglowym. Poza tym można zamówić elementy takie jak tylny spojler i dyfuzor w czarnym kolorze, wykonane z poliuretanu.

Do tego atrapa chłodnicy może być wykończona czarnym lakierem, a obudowy lusterek również mogą być otulone włóknem węglowym. Poza tym na progach widnieje czarna listwa z oznaczeniem M Performance, oraz pasek będący ozdobnym oklejeniem na wysokości klamek. Wisienką na torcie są reflektory z przyciemnionym wnętrzem.

BMW przygotowała w ramach pakietu obręcze ze stopów lekkich w rozmiarze 20-cali. Na nie naciągnięto opony 245/35 R20 i 275/30 R20. Felgi mogą być w kolorze szarym Orbit, lub też w dwukolorowej tonacji.

Poza tym klient będzie mógł wybrać końcówki sportowego układu wydechowy - chromowane lub pokryte włóknem węglowym.

W kabinie w ramach pakietu M Performance mamy kierownicę pokrytą alcantarą z szarymi przeszyciami i czerwonym paskiem, wskazującym centralne położenie kół.

BMW 5 M Performance
BMW serii 5 z pakietem M Performance

Bawarczycy wraz z wprowadzeniem pakietu oferują także wzmocnienie niektórych wersji silnikowych. I tak np. wariant 530d i 530d xDrive dostają 27 KM ekstra i 30 Nm, co podnosi moc seryjną do 292 KM (650 Nm). Z kolei w wersji 540i mamy 360 KM i 500 Nm, czy odpowiednio o 34 KM i 50 Nm więcej.

Dodatkowo w ramach pakietu M Performance wersje 540i i 530d otrzymują nowy układ hamulcowy z lżejszymi tarczami i czterotłoczkowymi zaciskami z przodu i jednotłoczkowymi w kolorze czerwonym, wykonanymi ze stopu aluminium.

Obecnie najbardziej topową wersją nowe "piątki" jest wariant M550i xDrive. Topowe M5 pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku, a do sprzedaży trafi na początku 2018. 

Zobacz także:
REKLAMA