BMW 8 powróci w 2020 roku?

Być może już za cztery lata ujrzymy na drogach BMW Serii 8. Bawarski producent właśnie rozważa wprowadzenie nowego wcielenia tego kultowego modelu. Pozostaje tylko jedna nierozwiązana kwestia.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 444 300 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsza wzmianka na temat przywrócenia do życia Serii 8 zapadła w 2013 roku podczas konkursu elegancji w Villa d`Este. Model Gran Lusso Coupe zachwycił wtedy publiczność. Jednak daleko mu do wersji produkcyjnej. W zeszłym roku minęło ćwierć wieku od czasu wprowadzenia pierwszej generacji na rynek.

W tej chwili centrum badań i rozwoju w Monachium pracuje nad nowym wcieleniem Serii 8. Jednak nie zapadła jeszcze kluczowa decyzja na temat tego czy będzie wyposażone w jedną bądź dwie pary drzwi.

Wstępne założenia zakładały, że auto będzie rywalizować z Mercedesem Klasy S Coupe. Chwilę po jego premierze może się też pojawić wersja kabrio. Jeżeli nowa Seria 8 otrzyma drugą parę drzwi, będzie większą i bardziej luksusową alternatywą dla Serii 6 Gran Coupe. Włodarze BMW w tej kwestii dali sobie jeszcze trochę czasu. Ostateczna decyzja zapadnie przed 2018 rokiem.

Nowy model powstanie na płycie podłogowej nowej Serii 7, która jeździ na platformie CLAR. Do jego premiery pozostało jeszcze trochę czasu. Źródła mówią, że premiera tego samochodu nastąpi nie wcześniej jak w 2020 roku. Produkcja odbędzie się w niemieckiej fabryce w Dingolfing.

Zobacz także:
REKLAMA