BMW ActiveE Concept – elektryczne BMW bliskie produkcji

Bmw, ActiveE, Concept, seria 1
BMW ActiveE Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW ActiveE to nie jeden egzemplarz, który po targach trafi do klimatyzowanego magazynu gdzieś pod Monachium. To pierwszy z całej testowej serii aut, które niebawem trafią w ręce klientów. BMW planuje stworzyć całą flotę, którą udostępni chętnym by pomogli koncernowi testować ten model w warunkach drogowych. Szczegółowe warunki tej współpracy nie są jeszcze znane.

Póki co wiemy, że auto ma napędzać synchroniczny silnik elektryczny o mocy 170 koni mechanicznych i momencie obrotowym o wartości 250 niutonometrów. Pozwoli to ważącemu prawie dwie tony pojazdowi na przyspieszanie do 100 km/h w 8,5 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 145 km/h. Pełny zasięg auta, którego ładowanie z domowego gniazdka elektrycznego trwa 3 godziny, wynosi 160 kilometrów.

BMW intensywnie rozwija swój program Megacity - plan stworzenia ekologicznych, miejskich samochodów, które pozwolą odetchnąć świeżym powietrzem w wielkich miastach. Mówi się o stworzeniu przez BMW oddzielnej marki, zajmującej się wyłącznie produkcją właśnie takich pojazdów. Nie wiadomo nic na temat jej nazwy czy wyglądu aut, ale BMW przyznaje, że dzięki prezentowanemu modelowi jest o krok od rozpoczęcia seryjnej produkcji.

REKLAMA