BMW ActiveE – debiut w Genewie (wideo)

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pojazd ten jest zapowiedzią możliwości napędu, jaki będzie montowany w zupełnie nowym modelu BMW, który ma trafić do produkcji za dwa lata - Megacity. ActiveE napędzane jest elektrycznym silnikiem produkującym 170 KM mocy i 249 Nm momentu obrotowego. Pozwala to na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie poniżej 9 sekund i rozpędzenie auta do 145 km/h. Do tego bez ładowania akumulatorów ma ono przejechać do 160 km, a ładowanie ma zająć 5 godzin.

W kabinie zasiąść mogą cztery osoby, a bagażnik pomieści zaledwie 198 litrów bagażu (normalnie 283 litry). Resztę miejsca zajęły akumulatory. Na konsoli znalazł się nowy wyświetlacz informujący o parametrach napędu.

Około tysiąca egzemplarzy modelu ActiveE będzie udostępnione klientom jeszcze tej jesieni. Zostaną wypożyczone klientom w Los Angeles, San Diego, San Francisco, Sacramento, Nowym Jorku i Bostonie. Część aut trafi również do Europy i Chin. Klienci będą mogli je poznać, by przekonać się do napędu elektrycznego i dzielić się z fachowcami z BMW wrażeniami z jazdy, zanim gotowe będzie Megacity.

 

 

 

 

 

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA