BMW Concept Active Tourer: samochód na rower

Oto kolejny, odbiegający od klasycznych aut BMW, koncept z Bawarii - jest hybrydą, ma napęd na przód, a rowerzyści będą z niego nad wyraz zadowoleni.

BMW Concept Active Tourer
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Concept Active Tourer mierzy 4350 mm długości, 1833 mm szerokości i 1576 mm wysokości. Rozstaw osi to 2670 mm. System specjalnych szyn i uchwytów sprawia, że przewóz rowerów jeszcze nigdy nie był tak praktyczny (i to bez dodatkowe bagażnika!). Kiedy akurat jest potrzeba na przewiezienie z tyłu pasażerów, a nie rowerów (zmieszczą się dwa), to konstrukcja "chowa się" z boku bagażnika auta nie ograniczając przestrzeni w środku.

Koncept to hybryda typu plug-in. Klasyczną stronę benzynową reprezentuje silnik o pojemności 1,5-litra. Wspomaga go również jednostka elektryczna i bateria litowo-jonowa - w sumie taki zestaw oferuje słuszne 190 KM. I to przy średnim spalaniu 2,5 l/100 km! Emisja CO2 wynosi natomiast mniej niż 60 g/km. Cała siła napędowa płynie na przednie koła.

Active Tourer jest w stanie przejechać, nie zużywając kropli paliwa, około 20-30 km. Czas "na setkę" wynosi poniżej 8 sekund, a prędkość maksymalna to równe 200 km/h.

Koncept powinien w przyszłym roku pojawić się na drogach.

amis

Zobacz również:
REKLAMA