Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW EfficientDynamics do produkcji?

Podczas, gdy szczegóły technicznie nowego samochodu są owiane tajemnicą, wiadomo już dziś, że koncepcja napędu prototypowego EfficientDynamics zostanie wykorzystana w aucie seryjnym. Zmieni się zdecydowanie natomiast jego wygląd, który ma być po prostu bardziej tradycyjny i z mniejszą powierzchnią przeszkloną. 

Przypomnijmy, że koncepcyjny samochód wprawiany był w ruch za pomocą trzycylindrowego turbodiesla, współpracującego z dwoma silnikami elektrycznymi. Moc zespołu całego zespołu napędowego wynosiła 356 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy - 800 Nm.

Auto mogło się poruszać z maksymalną prędkością ograniczoną do 250 km/h, pierwszą "setkę" osiągało w czasie 4,8 sekundy i zużywało przy tym śladowe ilości paliwa. Producent chwalił się wynikiem 3,76 l/100 km i emisją dwutlenku węgla na poziomie 99 gram na kilometr.

BMW zakłada sprzedaż swojego nowego czteromiejscowego (układ siedzeń 2+2) coupe na poziomie 10 000 sztuk rocznie. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć koncepcyjnego BMW EfficientDynamics. 

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Pamiętacie efektowny koncept zaprezentowany podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie? Auto na bazie BMW EfficientDynamics ma trafić do produkcji już za trzy lata!
    auto motor i sport, 2010-02-02 14:40:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij