Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW Gran Coupe w sprzedaży w 2012

BMW, Gran Coupe BMW Gran Coupe

Klaus Draeger w rozmowie z brytyjskim magazynem Autoweek zapowiedział, że auto trafi do sprzedaży w 2012 roku, niedługo po premierze modelu 6 w wersji coupe i cabrio.

Wciąż nie wiadomo jednak czy Gran Coupe będzie sprzedawane jako czterodrzwiowa odmiana serii 6, czy też w oddzielnej linii modelowej - serii 8.

Gran Coupe ma łączyć w sobie zalety aut typu GT i aut sportowych. Zbudowano go na tej samej platformie, która jest podstawą dla obecnych modeli serii 5, 5 GT i 7. Gran Coupe będzie o 10 cm niższe od obecnej "siódemki". Pod jego maską mają pracować te same silniki co w największym sedanie BMW i 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów. Niewykluczone, że dostępna będzie również odmiana hybrydowa.

Gran Coupe ma być modelem kierowanym do klientów BMW, którzy szukają reprezentacyjnego samochodu jak model serii 7, ale z bardziej sportowym zacięciem. Auto ma być bezpośrednim rywalem Audi A7.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 111 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Całe szczęście nie boję się o BMW w kwestii "niewykluczona jest wersja hybrydowa" Po przejażdżce X6 ActiveHybrid i serią 7 jestem pewny, że producent nigdy nie ulegnie modzie na elektryfikację w imię ochrony środowiska. Czystsze środowisko będzie tylko efektem ubocznym ciągłego doskonalenia technicznego układów napędowych oraz poszukiwania kolejnych możliwości nadania jeszcze głębszego znaczenia "Radości z jazdy".
  Wiktor BN, 2010-08-19 21:55:41
 • avatar
  zgłoś
  Szef działu R&D BMW potwierdził plany wprowadzenia do sprzedaży modelu Gran Coupe.
  auto motor i sport, 2010-08-13 09:15:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij