BMW HoloActive Touch - interfejs przyszłości z Bawarii

BMW zapowiedziało innowacyjny kokpit przyszłości, który zostanie pokazany na początku stycznia. Wirtualny ekran dotykowy zostanie zaprezentowany na targach CES w Las Vegas.

BMW HoloActive Touch
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW HoloActive Touch to rozwiązanie przypominające hologram, który przedstawia ekran dotykowy. BMW mówi, że kierowca na nim będzie mógł sterować funkcjami używając gestów. Zasada działania jest oparta na znanych rozwiązaniach od BMW. 

Obraz jest wyświetlany w kolorze na specjalnym panelu poprzez "wykorzystanie odbicia". Hologramu jest prezentowany w trójwymiarze we wnętrzu auta, a nie jak w przypadku ekranu HUD na przedniej szybie.

BMW twierdzi, że rozwiązanie z przyszłości zostało opracowane na bazie trzech różnych systemów. A te są już teraz dostępne w serii 5 i serii 7. Chodzi o head up display, sterowanie gestami oraz klasyczny dotykowy ekran. Kamera śledzi ruchy ręki kierowcy oraz wykrywa położenie końcówek palców. Jeśli zetkną się one z hologramem, jego obraz zapulsuje i dana funkcja zostanie zainicjowana.

Szczegółowe działanie innowacyjnej techniki poznamy za kilka tygodni, na targach Consumer Electronics Show 2017 w Las Vegas. Oczywiście na razie trudno jest prorokować kiedy to rozwiązanie może trafić do seryjnych samochodów. Naszym zdaniem na tak radykalny skok technologiczny będziemy musieli jeszcze poczekać.

REKLAMA