BMW M wyprodukuje hybrydę?

Inżynierowie BMW M wiedzą, że napęd hybrydowy jest dla nich nieunikniony i będą musieli kiedyś zastosować go w sportowych BMW. Na szczęście, nie będą produkowali konkurentów dla Priusa a raczej dla 918 Spyder, czy LaFerrari.

BMW 330e wtyczka
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już niemal pewne, że BMW będzie podążało w przyszłości "hybrydową drogą". Dirk Hacker, wiceprezes BMW M potwierdził, że z fabryki będą wyjeżdżać sportowe modele z napędem hybrydowym. Nowe jednostki nie tylko będą emitować mniej szkodliwych substancji, ale przede wszystkim, będą wydajniejsze i mocniejsze, a samochody szybsze.

"Przyglądamy się elektryfikacji - myślę, że to nieuchronne - ale wszystko zależy od możliwości poprawiania osiągów" - mówił Hacker dla Auto Express. To oznacza, że jeśli spece z BMW uznają układ hybrydowy za lepsze źródło napędu niż konwencjonalny (a tak prawdopodobnie będzie, bo dzisiejsze hipersamochody są hybrydami) wdrożenie takiego rozwiązania do sportowych BMW będzie tylko kwestią czasu.

Ludzie z BMW wykluczają na razie czysto elektryczny napęd, bowiem "fani marki są zbyt mocno przywiązani do silników spalinowych". Hybryda jest więc dużo bardziej prawdopodobna. Kiedy może się pojawić? O tym na razie BMW nie mówi. Przewidujemy, że nastąpi to najwcześniej za 3-4 lata.

REKLAMA