REKLAMA

BMW M wyprodukuje hybrydę?

Inżynierowie BMW M wiedzą, że napęd hybrydowy jest dla nich nieunikniony i będą musieli kiedyś zastosować go w sportowych BMW. Na szczęście, nie będą produkowali konkurentów dla Priusa a raczej dla 918 Spyder, czy LaFerrari.

BMW 330e wtyczka
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 100 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już niemal pewne, że BMW będzie podążało w przyszłości "hybrydową drogą". Dirk Hacker, wiceprezes BMW M potwierdził, że z fabryki będą wyjeżdżać sportowe modele z napędem hybrydowym. Nowe jednostki nie tylko będą emitować mniej szkodliwych substancji, ale przede wszystkim, będą wydajniejsze i mocniejsze, a samochody szybsze.

"Przyglądamy się elektryfikacji - myślę, że to nieuchronne - ale wszystko zależy od możliwości poprawiania osiągów" - mówił Hacker dla Auto Express. To oznacza, że jeśli spece z BMW uznają układ hybrydowy za lepsze źródło napędu niż konwencjonalny (a tak prawdopodobnie będzie, bo dzisiejsze hipersamochody są hybrydami) wdrożenie takiego rozwiązania do sportowych BMW będzie tylko kwestią czasu.

REKLAMA

Ludzie z BMW wykluczają na razie czysto elektryczny napęd, bowiem "fani marki są zbyt mocno przywiązani do silników spalinowych". Hybryda jest więc dużo bardziej prawdopodobna. Kiedy może się pojawić? O tym na razie BMW nie mówi. Przewidujemy, że nastąpi to najwcześniej za 3-4 lata.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA