BMW M1 Hommage – zajawka na 30 urodziny

BMW M1 Hommage
BMW M1 Hommage
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dzisiejsza rzeczywistość, szczególnie motoryzacyjna, pełna jest odwołań do lat minionych, nie inaczej jest w przypadku BMW M1 Hommage, projektu, który ujrzał światło dzienne na odbywającym się właśnie konkursie elegancji w Villa d'Este. Co prawda jest to tylko pusta skorupa, bez silnika i wnętrza, ale działają lampy i sterowanie. BMW M1 Hommage uchyla rąbka tajemnicy i podpowiada w jakim kierunku podążać będzie bawarski producent w przyszłości. Wyraźnie widać, że nie będzie to droga, po której kroczył Chris Bangle.

W mało którym aucie znajdziemy tyle odwołań do przeszłości co w M1 Hommage. Schodkowana tylna szyba, umiejscowienie znaczków BMW z tyłu, linia boczna i felgi, które są przesadzoną wersją tych z lat 70-tych. Oczywiście całość, jak przystało na obowiązującą modę, jest masywniejsza i bardziej "napompowana". Przód, ze schowanym lampami, podwójnym "nerkowatym" grillem i wlotem powietrza na masce wygląda równie bojowo co złowrogo.

Rzecz jasna, BMW M1 Hommage to tylko ćwiczenie stylizacyjne, mające uczcić urodziny ikony. Z drugiej jednak strony to pokaz możliwości BMW i przypomnienie światu, że ta marka potrafi produkować auta niebanalne i piekielnie szybkie. Być może z tego konceptu, w przyszłości, wykluje się konkurent dla Audi R8 i spółki.

Zobacz również:
REKLAMA