BMW M2 CS. Zdjęcia i dane techniczne

BMW M2 CS zostało oficjalnie pokazane przed premierą, zaplanowaną na nadchodzący salon samochodowy w Los Angeles.

BMW M2 CS Materiały prasowe
BMW M2 CS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW zaprezentowało światu niezwykły samochód. Niezwykły, jak na dzisiejsze czasy, przepełnione troską o niskoemisyjność, elektryfikację i inne zabiegi, które ograniczają możliwości współczesnych aut. BMW M2 CS jest inne. Mocne, szybkie, surowe i tak analogowe, jak to tylko możliwe.

REKLAMA

BMW M2 CS to jeszcze bardziej odchudzona i podkręcona wersja, niż M2 Competition. Ma mocniejszy silnik, niższą masę, lepsze czasy przyspieszeń. Do tego sześciocylindrowy silnik, analogowe zegary i klasyczny hamulec ręczny, a także napęd na tył. Czego chcieć więcej?

BMW M2 CS – silnik i napęd

Wspomnieliśmy właśnie o silniku. Pod maską BMW M2 CS pracuje potężna maszyneria. Sześciocylindrowy motor TwinPower Turbo, który z pojemności trzech litrów wyciska moc 450 koni mechanicznych (o 40 KM więcej niż w M2 Competition) i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Zobacz także: 70 nowych modeli Volkswagena do 2028 r.!

REKLAMA

REKLAMA

BMW M2 CS Materiały prasowe
BMW M2 CS

Jednostka napędowa może przekazywać moc na tylną oś za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów lub siedmiostopniowej przekładni dwusprzęgłowej. Z tą pierwszą przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,2 sekundy, natomiast automat robi to jeszcze szybciej - „setka” na liczniku pojawia się już po równo czterech sekundach.

Maksymalna prędkość, jaką rozwija BMW M2 CS, to solidne 280 km/h. Prędkość ta dostępna jest po wykupieniu pakietu M Driver i jest ograniczona elektronicznie do tej wartości. Moc 450 KM i obniżona masa pozwoliłyby pojechać jeszcze szybciej.

BMW M2 CS – nadwozie

BMW M2 w wersji CS zostało, jak wspomnieliśmy wcześniej, dodatkowo odchudzone w stosunku do BMW M2 Competition. Nowa karbonowa maska silnika jest lżejsza o 50 proc. Ma dodatkowy, charakterystyczny, centralny wlot powietrza, który nie tylko poprawia chłodzenie jednostki napędowej, ale poprawia przy okazji docisk aerodynamiczny, niezbędny przy wysokich prędkościach.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - jak z kosztami eksploatacji?

REKLAMA

BMW M2 CS Materiały prasowe
BMW M2 CS

Kolejnym elementem odchudzającym BMW M2 CS jest dach, wykonany z tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknem węglowym. Poza tym wersja CS jest pod względem stylistyki dodatkowo podrasowanym BMW M2 Competition.

Z przodu pojawił się nowy splitter, a na pokrywie bagażnika zamontowano lotkę, która ma za zadanie zwiększyć docisk aerodynamiczny na tylnej, napędzanej osi.

BMW M2 CS stanowi mocną bazę dla BMW M2 CS Racing, nowego podstawowego modelu BMW M Motorsport, oferowanego od 2020 roku do sportów masowych i nowego segmentu sportów klubowych.

W standardzie modelu M2 CS znajdzie się adaptacyjny układ jezdny M z trybami Comfort, Sport i Sport+ oraz sportowe hamulce M z efektownymi czerwonymi zaciskami, a opcjonalnie hamulce węglowo-ceramiczne M.

W poprawie przyczepności i dla zwiększenia efektywności przeniesienia napędu na koła tylnej osi, pomaga seryjny aktywny mechanizm różnicowy M i załączany tryb M Dynamic.

Zobacz także: znamy cenę elektrycznego Volkswagena ID.3

REKLAMA

REKLAMA

BMW M2 CS Materiały prasowe
BMW M2 CS

BMW M2 CS - wnętrze

W kabinie znajdziemy natomiast lekkie, kubełkowe fotele sportowe M z BMW M4 CS, ze zintegrowanymi zagłówkami i paskami BMW M, oparcia w skórze Merino i alcantarze z kontrastującym czerwonym stebnowaniem.

Opcjonalnie dostępna będzie sportowa kierownica M obita alcantarą, z czerwonym oznaczeniem na godzinie 12. Uwagę zwracają też klasyczne, analogowe zegary oraz dźwignia hamulca ręcznego. Oba elementy coraz rzadziej spotykane są w nowych samochodach, wypierane przez wyświetlacze i przyciski elektrycznego hamulca postojowego.

Cena podstawowa BMW M2 CS wynosić będzie około 95 tys. euro. Auto ma być limitowane do 2200 egzemplarzy, z czego 500 trafi do USA.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA