REKLAMA

BMW M2 CS z tuningowym zastrzykiem mocy

BMW M2 CS jest topowym wariantem bawarskiego coupe. Nie przeszkadzało to jednak tuningowej firmie Dahler w dołożeniu od siebie co nieco mocy.

BMW M2 CS Dahler Materiały prasowe
BMW M2 CS Dahler
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 144 400 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Dahler oferuje pakiety wzmacniające dla BMW M2 już od dobrych paru lat. Teraz jednak do gamy tuningowych modeli dołączył wariant M2 CS, który przecież w fabrycznym wydaniu aż kipi mocą.

Można powiedzieć, że BMW M2 CS jest mocniej odchudzoną i dodatkowo wzmocnioną wersją i tak już przecież „hardkorowego” M2 Competition. Tutaj dostaniemy nie tylko mocniejszy silnik, niższą masę i lepsze czasy przyspieszeń. Jest też rasowo brzmiący sześciocylindrowy motor, analogowe zegary i klasyczny hamulec ręczny, a także napęd na tył. Czego chcieć więcej? Może niższej ceny – ta w Polsce sięga 450 tys. złotych, a seria M2 CS limitowana jest do 2200 sztuk.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

BMW M2 CS Dahler – więcej mocy!

Szwajcarski tuner przygotował zestaw przeróbek, które na poziomie nazwanym Stage 2 podnosi moc 3-litrowej rzędowej „szóstki” z 450 KM do 550 KM, natomiast moment obrotowy wzrasta tu z 550 Nm do potężnych 740 Nm. Na rynkach poza Szwajcarią oferowana jest jeszcze opcja zniesienia limitu prędkości, który jest fabrycznie ustawiony na 280 km/h.

Dla klientów, którym aż tak duża moc nie jest do szczęścia potrzebna, Dahler oferuje pakiet Stage 1. Tam moc rośnie do 520 KM, a moment obrotowy do 700 Nm. To wciąż pokaźne wartości, a maksymalna prędkość – przy wyborze zniesienia fabrycznego limitera – sięga 302 km/h.

Jak te wszystkie przeróbki przekładają się na osiągi, jak przyspieszenie do „setki”? Tego tuner nie podaje. My wiemy, że fabryczne BMW M2 CS od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4 sekundy w zestawie ze skrzynią DCT. Tutaj będzie to raczej bliżej 3,5 sekundy, sądząc po dużym przyroście momentu obrotowego.

Poza przeróbkami napędu szwajcarski tuner oferuje ponadto własny układ wydechowy, zawieszenie obniżające dodatkowo nadwozie oraz ultralekkie kute felgi o średnicy 20 cali. Można też pójść dalej i zamówić wyczynowe fotele, a nawet klatkę bezpieczeństwa. W sprawie cen tuner prosi o indywidualny kontakt. W razie czego znajdziecie go bez problemu w internecie, na stronie www.daehler.com

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA