BMW M2 - Cabrio od Dählera

Na razie nikt oficjalnie w BMW nie wspomina nic o M2 Cabrio. Szwajcarska firma Dähler Design and Technik nie zamierzała czekać i sama stworzyła taki samochód.  

BMW M2 Cabrio
BMW M2 Cabrio Dahler Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 700 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Projekt przedstawiony przez szwajcarską firmę Dähler Design and Technik jest o tyle ciekawy, że samochód został zbudowany na BMW serii 2 Cabrio. Wszystko dlatego, że Dähler nie wspomina słowem na temat prac jakie wykonano przy budowie auta.

Przebudowa jednego egzemplarza BMW M2 byłaby po pierwsze trudna, a dwa kosztowna. Stąd auto widoczne na zdjęciach jest seryjnym kabrioletem, do którego przeszczepiono elementy z sportowego kompaktowego coupe z Bawarii.

Seryjne BMW M2 oferuje moc 370 KM oraz 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który to może na chwilę wzrosnąć do 500 Nm poprzez funkcę overboost. Dähler Design ofweruje dwa poziomy modyfikacji silnika. Pierwszy podnosi moc 3-litrowego rzędowego silnika do 408 KM (500 Nm), a drugi to 426 KM i 580 Nm.

W słabszej konfiguracji auto przyspiesza do 100 km/h w czasie 4 sekund, a maksymalna prędkość to 290 km/h. W mocniejszej wersji prędkość ta jest wyższa o 10 km/h.

 

BMW M2 Cabrio
BMW M2 Cabrio Dahler Design

Szwajcarski tuner montuje w swoim aucie sportowy układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej, który ma dwie podwójne, owalne końcówki w kolorze czarnym. Za zatrzymanie samochodu odpowiada układ hamulcowy z tarczami o średnicy 400 mm i 8-tłoczkowymi zaciskami. Co więcej auto ma gwintowane zawieszenie z możliwością aż 16 stopni regulacji.

BMW M2 Cabrio
BMW M2 Cabrio Dahler Design

We wnętrzu zmian jest niewiele, poza dodatkowym wyświetlaczem, który został zamontowany w miejscu centralnego otworu nawiewu. Na nim przedstawiane są m.in. temperatura wody oraz oleju.  

Zobacz także:
REKLAMA