REKLAMA

BMW M2 Competition

BMW zaprezentowało model M2 w wersji Competition. To nie lada gratka dla fanów naprawdę ostrej jazdy. Zobaczcie, co przygotowali spece z BMW M GmbH.

BMW M2 Competition
BMW M2 Competition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 100 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW M2 Competition w gamie producenta wchodzi w miejsce poprzedniego M2 Coupe. Przeprojektowany został przód, z większym grillem dla wydajniejszego chłodzenia. Pozostałe modyfikacje to między innymi opływowe lusterka boczne, zmieniony wydech z chromowanymi końcówkami i nowy wzór 19-calowych felg z oponami Michelin Super Sport.

W kabinie znalazły się między innymi sportowe fotele M Sport z zaznaczonym logo M2. Jest też czerwony przycisk uruchamiania silnika, sportowa kierownica czy specjalne pasy bezpieczeństwa z charakterystycznymi paskami serii M.

REKLAMA

REKLAMA

BMW M2 Competition
BMW M2 Competition

Najciekawsze zmiany zaszły jednak pod maską. Tutaj pracuje bowiem wzmocniony silnik twin-turbo o pojemności 3 litrów, którego sześć cylindrów  generuje moc 410 koni mechanicznych i 550 Nm momentu obrotowego w zakresie 2350-5200 obr./min.

Maszyneria, która pracuje też w BMW M3 i BMW M4, potrafi rozpędzić M2 Competition od 0 do 96 km/h w czasie 4,2 sekundy, w wersji z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Dwusprzęgłowy automat o siedmiu przełożeniach może dodatkowo urwać dwie dziesiąte sekundy.

REKLAMA

BMW M2 Competition
BMW M2 Competition

Maksymalna prędkość samochodu sięga 250 km/h, ale w ramach opcjonalnego pakietu M Driver można ją zwiększyć do 280 km/h.

W panowaniu nad potężną mocą, zamkniętą w stosunkowo niewielkim samochodzie, dba między innymi system Dynamic Stability Control, a nad zatrzymaniem panują wzmocnione hamulce M Sport o średnicy 400 mm z przodu i 380 z tyłu, z sześciotłoczkowymi zaciskami na przodzie i czterotłoczkowymi z tyłu.

REKLAMA

REKLAMA

BMW M2 Competition
BMW M2 Competition

BMW M2 Competition pojawi się w sprzedaży już niebawem, około połowy roku. Ceny poznamy bliżej premiery.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA