BMW M2 GTS - przedsmak emocji

BMW przyzwyczaiło nas do tego, że na rynek wypuszcza co jakiś czas wyjątkowe wersje swoich szybkich samochodów spod znaku "M" - np. wersje GTS, Performance itp. Do tej pory brakowało jedynie wersji specjalnej modelu M2.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ostatnio BMW zasypuje nas tego typu samochodami. Poznaliśmy modele M3, M4, M5 i M6 w wersjach Performance, a także limitowane M4 GTS. Ale o tym czy klienci będą mogli kupić limitowaną edycję najlepszej "emki" ostatnich lat, nie wiadomo jeszcze nic. Jednak pewna firma tuningowa postanowiła stworzyć własną wizję takiego pojazdu.

Tak powstało BMW M2 z dopiskiem GTS od firmy Alpha-N Performance. Modyfikacji jest wiele, i co ciekawe, niemal każdy element z pakietu aerodynamicznego można dokupić osobno. Nowa jest maską z włókna węglowego (lub w kevlaru, do wyboru) przypominająca też z BMW M4, wymieniono także obudowy lusterek, panel dachu, dyfuzor, a w przednim zderzaku i progach bocznych zamontowano dodatkowe listwy - wszystkie te elementy wykonano z włókna węglowego.

Nadwozie, tu i ówdzie, pomalowano na czarno - w tym kolorze jest osłona chłodnicy, listwy wokół okien oraz dach. Szerokie nadkola modelu BMW M2 wypełnił komplet 20-calowych obręczy z modelu M4 GTS, a na klapie bagażnika zamontowano dwa elementy z włókna węglowego - skromną lotkę i pokaźne skrzydło, które pochodzi także z limitowanej odmiany M4.

Jak przystało na firmę Alpha-N Performance, silnik w BMW M2 GTS także został podrasowany. Seryjna jednostka napędowa (3.0 R6 turbo) generowała moc 370 KM, ale dzięki specjalnemu oprogramowaniu firmy, otrzymano zaskakującą moc 450 KM! Aby samochód lepiej się prowadził zamontowano cztery regulowane amortyzatory renomowanej firmy Öhlins, a aby zatrzymać rozpędzone coupe, z modelu M4 Coupe przeszczepiono ceramiczne tarcze hamulcowe.

Co ciekawe, tuner zapowiada, że wszystkie zaprezentowane zmiany można zaadoptować także do większych modeli - BMW M3 i M4. Wszystkie trzy warianty będzie można podziwiać podczas tegorocznej imprezy Essen Motor Show.

A kiedy doczekamy się limitowanej edycji BMW M2 przygotowanej przez BMW? Najwcześniej w 2017 roku.

REKLAMA