BMW M2 – kolejna wersja w drodze

Najmniejszy model z logiem M został przyłapany podczas testów. Tym razem bawarski producent zastosuje w nim nie tylko zmiany wizualne. Sporo zmieni się też pod maską. Poznajcie szczegóły.

BMW M2
BMW M2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 700 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka dni temu na jednej z bawarskich dróg przyłapano samochód, który wyglądem przypomina BMW Serii 2, ale poszerzone nadkola, układ wydechowy i duże felgi zdradzają, że jest to wersja z literką M.

REKLAMA

Kamuflaż testowego egzemplarza ograniczał się głównie do przedniej partii nadwozia i obejmował zderzak, grill oraz lampy. Z tyłu zasłonięto część reflektorów i dyfuzor. Można się spodziewać, że w nowej wersji największym zmianom wspomniane wyżej elementy. Projektanci zmienili grafikę przednich świateł, które otrzymają nieco inny kształt „ringów”, podobny do tego z M4. Ponadto możemy się spodziewać zmienionego kształtu „nerek” na grillu, dodatkowych wlotów powietrza oraz nowego wzoru tylnych lamp.

Większe końcówki układu wydechowego zdradzają zmiany pod maską. W odświeżonym coupe BMW 3-litrowy silnik R6 N55 o mocy 370 KM zastąpi nowa, sześciocylindrową jednostka rzędowa B58 o tej samej pojemności. Motor jest znany z Serii 3 i 4 w wersji M Performance. W przypadku M2 będzie wspomagany przez turbosprężarkę, dzięki czemu maksymalna moc to 360 KM.

Osiągi odświeżonego BMW M2 mają być takie same jak w wersji sprzed liftingu. Dla przypomnienia obecne M2 przyspiesza od 0-100 km/h w 4,5 s ze skrzynią manualną i w 4,3 s ze skrzynią automatyczną Steptronic. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Najmniejsze coupe niemieckiej marki otrzyma również mocniejsze hamulce z przodu. Konkurencja spod znaku Mercedesa i Audi musi mieć się na baczności.

 

Zobacz także:
REKLAMA