BMW M2 - wiemy, do kiedy będzie w produkcji

Niemieckie media podają, że BMW M2 pozostanie w produkcji co najmniej do 2020 roku. W momencie gdy, produkcja BMW 1M była ograniczona, to w przypadku M2 o liczbę egzemplarzy możemy być spokojni.

Produkcja BMW M2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 109 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

BMW M2 zadebiutowało w październiku tego roku. Samochód pojawił się jako mentalny następca kultowego M3 E30. M2 to prosty przepis na sportowe auto - silnik z przodu, skrzynia biegów po środku i napęd na tył. Dla prawdziwych maniaków BMW przygotowało manualną skrzynię biegów. Automat owszem jest, ale w opcji.

REKLAMA

Jeszcze przez pięć lat będzie można zamawiać nową M-dwójkę. Przynajmniej tak wynika z informacji od bmwarchiv.de. Auto przez ten czas będzie produkowane w lipskiej fabryce, gdzie powstaje też m.in. i3 oraz i8.

Inne źródło, bliskie bawarskiej marce podaje, że w sumie ma powstać 11 tys. egzemplarzy M2. Rocznie z taśm produkcyjnych ma zjeżdżać 2200 sztuk.

Na razie nie wiadomo, czy ujrzymy otwartą wersję BMW M2. Nieznana jest też póki co cena auta. Prawdopodobnie będzie ona oscylować w granicach 200 tys. zł. Do sprzedaży samochód trafi wiosną 2016 roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA