BMW M3 GTS – mocniejszy brat mocarza

Wiemy już czego zapowiedzią było tajemnicze BMW siejące spustoszenie na torze Nurburgring.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Kiedy w zeszłym miesiącu prezentowaliśmy zdjęcia i krótki materiał wideo z tajemniczym BMW M3 plotkowano, że może to być zapowiedź jakiejś serii limitowanej sportowego coupe BMW, a może nawet muł testowy kolejnej generacji modelu M3.

REKLAMA

Dziś wszystko jest już jasne. BMW poinformowało oficjalnie o wprowadzeniu do oferty modelu M3 GTS.

Pod maską tego potwora znajduje się silnik V8 o pojemności 4,4l, bazujący konstrukcyjnie na znanej ze zwykłego M3 4-litrowej jednostki. Moc wzrosła o 36 koni mechanicznych, co oznacza, że siedzi ich pod maską aż 450. Cały power przenoszony jest oczywiście na oś tylną, a dzieje się to za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni dwusprzęgłowej (M-DCT).

W egzemplarzu testowym w oczy rzucało się wielkie skrzydło na klapie bagażnika. Trafiło ono również do wersji produkcyjnej. Można regulować jego kąt pochylenia i tym samym wpływać na docisk auta do asfaltu.

By zmniejszyć wagę pojazdu BMW zastosowało szereg elementów z włókna węglowego, jak np. cały dach. W kabinie znalazły się lekkie fotele kubełkowe, a na miejscu tylnej kanapy znajduje się teraz klatka bezpieczeństwa.

Auto będzie budowane tylko na zamówienie, producent wycenia je na 115 tysięcy euro. Pierwsze egzemplarze trafią do szczęśliwych właścicieli w maju przyszłego roku.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA