BMW M3 – drobne zmiany na nowy sezon

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Krótko mówiąc, M3 otrzyma w każdej wersji system Auto Start Stop, który pozwoli na zmniejszenie zużycia paliwa i emisję CO2, coupe o kabriolet dostaną lampy tylne w technologii LED, a w coupe i sedanie będzie dostępny nowy pakiet Competition, który ma dodatkowo poprawić prowadzenie auta.

420-konne V8 otrzyma system start-stop, który ma ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2 o 8 procent. Oznacza to, że eMka z sześciobiegową skrzynią manualną będzie teraz palić średnio 12,4 l/100km. Co ciekawe, system start-stop będzie dostępny również z dwusprzęgłową skrzynią Drivelogic. Będzie to pierwsze zastosowanie tego rozwiązania z niehybrydową wersją BMW ze zautomatyzowaną skrzynią. Jak dotąd podobne rozwiązanie widzieliśmy tylko w hybrydowym X6 i hybrydowej "siódemce". W tej wersji zużycie paliwa spadnie do 11,2 l/100km.

Dla wersji coupe i sedan przygotowano pakiet Competition, w ramach którego układ elektronicznej kontroli charakterystyki tłumienia drgań zawieszenia (EDC) i układ stabilizacji toru jazdy (DSC) otrzymają dodatkowy tryb Sport, zapewniający jeszcze lepsze "czucie" i prowadzenie auta podczas dynamicznej jazdy, np. na torze. Oprócz nowego trybu dla tych układów pakiet obejmuje również obniżenie zawieszenia o 10 mm i zestaw felg aluminiowych o średnicy 19 cali.

Ponadto BMW zapowiada wprowadzenie nowej serii akcesoriów do modelu M, z których najciekawiej zapowiada się tylny spoiler i dokładka przedniego zderzaka wykonane z włókna węglowego.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA