REKLAMA

BMW M340i xDrive – gorąca premiera

Pokazana na salonie samochodowym w Paryżu nowa Seria 3 BMW zyskała właśnie rasową wersję M340i xDrive. To przedsmak BMW M3.

BMW 340i xDrive Materiały prasowe
BMW 340i xDrive
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 119 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe BMW 340i xDrive na żywo zaprezentowane zostanie na salonie samochodowym w Los Angeles pod koniec listopada. Na razie musimy zadowolić się zdjęciami, które zapowiadają prawdziwy pocisk na kołach.

BMW 340i xDrive jest najszybszym dotychczas modelem Serii 3, niebędącym wersją M3. Auto stanowi zarazem przedsmak tego, co oferować będzie „em trójka” w siódmej już generacji. Przypomnijmy, że nowa odsłona BMW Serii 3 została pokazana na salonie samochodowym w Paryżu.

Już z zewnątrz samochód rzuca się w oczy dzięki agresywnym zderzakom, atrapie chłodnicy z charakterystyczną „siatką”, czy potężnym końcówkom wydechu. Zauważyć trzeba też satynowo-złote wykończenie takich elementów, jak obwódki „nerek”, obudowa lusterek czy fragmenty zderzaka.

REKLAMA

REKLAMA

BMW 340i xDrive Materiały prasowe
BMW 340i xDrive

Przejdźmy zatem do napędu. Tu pod maską pracuje prawdziwie rasowa maszyneria. Jest to rzędowa „szóstka” M TwinPower Turbo, która oferuje moc 374 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 Nm. To o 48 KM i 50 Nm więcej, niż dotychczas.

Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów przenosi moc na cztery koła, zapewniając możliwie jak najlepszą trakcję. Na sprint od 0 do 100 km/h BMW 340i xDrive potrzebuje zaledwie 4,4 sekundy – o około 0,5 sekundy lepiej niż poprzednik.

Taka moc musi znaleźć swojego pogromcę, w postaci wzmocnionego układu hamulcowego. Ten zaczerpniętego z magazynów BMW M, dlatego z przodu mamy tarcze o średnicy 348 milimetrów, a z tyłu niewiele niej, bo 345 milimetrów. Seryjnie montowane są tu duże, 18-calowe felgi z lekkich stopów metali.

Zobacz także: BMW Serii 8 Convertible - pierwsze zdjęcia

REKLAMA

BMW 340i xDrive Materiały prasowe
BMW 340i xDrive

Auto różni się od słabszych modeli Serii 3 również zawieszeniem, nad którym pracowali inżynierowie BMW Motorsport. Jest sztywniej, a prześwit zmniejszono o 1 centymetr. Udało się też uciąć nieco masy samego zawieszenia, stosując lżejsze materiały.

BMW 340i xDrive pojawi się na rynku w połowie przyszłego roku. Bliżej tej daty poznamy ceny samochodu. Wtedy też powinniśmy wiedzieć więcej o nowej odsłonie BMW M3, na którą z niecierpliwością czekamy. Bp choć 340i xDrive wcale niczego nie brakuje, to jednak co M3, to M3.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA