BMW M4 Competition Sport - dla matadora

Do tej pory limitowaną i najbardziej pożądaną wersją M4 była ta z oznaczeniem GTS. BMW przygotowało tylko 700 sztuk tego wariantu. Jednak M4 Competition Sport będzie autem jeszcze bardziej limitowanym.

BMW Spain
BMW M4 Competition Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW M4 Competition Sport sprzedawane będzie tylko na rynku Hiszpańskim, jego cena w stosunku do standardowego M4 wzrośnie aż o 40 800 do 132 900 euro. Za te pieniądze klient dostanie samochód z dodatkową mocą (25 KM), która wzrośnie do 450 KM. W wersji CS siła napędowa trafi na tylną oś poprzez dwusprzęgłową skrzynię (7 biegów).

Mówiąc krótko - M4 CS jest bardziej ucywilizowanym M4 GTS. W aucie zastosowano ceramiczne hamulce z GTS, które pozowliły obniżyć masę auta o 13,5 kg w stosunku do standardowego M4. Niestety Hiszpanie nie zdradzają ile na sucho waży Competition Sport.

Wersja CS dostała 20-calowe felgi z M4 GTS, które zostały pomalowane w srebrnym lakierem (te w GTS są złote). W standardzie montowane będą adaptacyjne zawieszenie oraz dyferencjał od M Sport. Do tego kilka elementów nadwozia będzie wykonanych z włókna węglowego - przedni i tylny spojler, obudowy lusterek bocznych, boczne nakładki na progi oraz dyfuzor. Lekki materiał zostanie wykorzystany również do wykończenia kabiny.

Hiszpański oddział BMW zaplanował produkcję M4 CS na 60 sztuk. Klienci będą mogli zamówić samochód w kolorze Białym Brillant, Niebieskim San Marino lub Czarnym Jerez. Dealerzy wkrótce rozpoczną przyjmowanie zamówień na tę limitowaną wersję, która zapewne rozejdzie się jak ciepłe bułeczki. 

Zobacz także:
REKLAMA