BMW M4 Coupe concept: zapowiedź nowej generacji M

Na konkursie elegancji w Pebble Beach BMW pokaże zapowiedź „eMek” nowej generacji – M3 i M4 coupe.

BMW M4 Coupe concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Koncept ujawniony, ale oficjalnych informacji o nim nie jest zbyt dużo. BMW skupiło się na opisie stylistyki, a nie na danych technicznych samochodu. 

M4 Coupe concept wyróżnia się lakierem nadwozia Aurum Dust, który niektórzy kojarzą z jednym z kolorów dostępnych w generacji M3 E46. Stylistyka M4 jest agresywna i mocarna – zaczyna się od przedniego, masywnego zderzaka i ciemnego wypełnienia grilla z oznaczeniem M4, poprzez potężną maskę z nadanymi jej płynnymi liniami służącymi zapewne odpowiedniemu przepływowi powietrza, całość wieńczy zintegrowany spojler i 20-calowe, dwukolorowe obręcze aluminiowe. Część elementów, takich jak dyfuzor czy dach, wykonanych jest ze tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym.

Pod maską, wg BMW, pracuje coś co oferuje „niezwykłą moc”. Jest to najprawdopodobniej 3 litrowy silnik R6 Twin Turbo o mocy 450 KM i maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm. 

M4 Coupe concept debiutuje właśnie na konkursie elegancji w Pebble Beach. Prawdopodobnie auto zostanie pokazane też we Frankfurcie, a w przyszłym roku możemy spodziewać się wersji produkcyjnej.

amis

Zobacz także:
REKLAMA