BMW M4 Coupe - wyścigowe GT4 w przygotowaniu

Według regulaminu serii GT4 auto do wyścigów może być nieznacznie zmienione w stosunku do seryjnego samochodu. BMW chce skorzystać z rozwiązań technicznych zastosowanych w swoim innym aucie wyścigowym.

BMW M4 GT4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas wyścigów serii GT4 można oglądać BMW M4 Coupe zespołu Ekris Motorsport. Jednak jest to auto zmodyfikowane przez prywatną ekipę. Fabryczne auto powinno pojawić się na torach najpóźniej za dwa lata.

Regulamin GT4 zakłada, że auto startujące w wyścigach ma kilka niewielkich modyfikacji w stosunku do seryjnego auta. Tak więc BMW pozostawi seryjny silnik oraz elektronikę z BMW M4 Coupe. To znaczy, że pod skorupą nadwozia będzie pracował silnik 3.0 twin turbo, który napędza tylne koła i generuje moc 431 KM. Poza tym nie zabraknie odpowiedniego body kitu oraz dużego, tylnego spojlera. 

Inżynierowie BMW wyposażą auto w sportowy wydech oraz układ hamulcowy. Do tego BMW już zapowiedziało, że skorzysta z rozwiązań technicznych zastosowanych w wyścigowym BMW M6 GT3. 

W swojej ofercie dla zespołów BMW ma obecnie podstawowy model do wyścigów, czyli BMW M235i oraz M6 GT3. Nowy model będzie autem pozycjonowanym pomiędzy pozostałymi dwoma. Ciekawe, że w serii GT4 wciąż można oglądać poprzednie BMW M3 E92, które zasilał silnik V8. 

Warto dodać, że z myślą o wyścigach GT4 powstaje pierwszy polski supersamochód wyścigowy, czyli Arrinera Hussarya GT. 

Zobacz także:
REKLAMA