[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW M4 Coupe - wyścigowe GT4 w przygotowaniu

Według regulaminu serii GT4 auto do wyścigów może być nieznacznie zmienione w stosunku do seryjnego samochodu. BMW chce skorzystać z rozwiązań technicznych zastosowanych w swoim innym aucie wyścigowym.

BMW M4 GT4

Podczas wyścigów serii GT4 można oglądać BMW M4 Coupe zespołu Ekris Motorsport. Jednak jest to auto zmodyfikowane przez prywatną ekipę. Fabryczne auto powinno pojawić się na torach najpóźniej za dwa lata.

Regulamin GT4 zakłada, że auto startujące w wyścigach ma kilka niewielkich modyfikacji w stosunku do seryjnego auta. Tak więc BMW pozostawi seryjny silnik oraz elektronikę z BMW M4 Coupe. To znaczy, że pod skorupą nadwozia będzie pracował silnik 3.0 twin turbo, który napędza tylne koła i generuje moc 431 KM. Poza tym nie zabraknie odpowiedniego body kitu oraz dużego, tylnego spojlera. 

REKLAMA

Inżynierowie BMW wyposażą auto w sportowy wydech oraz układ hamulcowy. Do tego BMW już zapowiedziało, że skorzysta z rozwiązań technicznych zastosowanych w wyścigowym BMW M6 GT3. 

W swojej ofercie dla zespołów BMW ma obecnie podstawowy model do wyścigów, czyli BMW M235i oraz M6 GT3. Nowy model będzie autem pozycjonowanym pomiędzy pozostałymi dwoma. Ciekawe, że w serii GT4 wciąż można oglądać poprzednie BMW M3 E92, które zasilał silnik V8. 

Warto dodać, że z myślą o wyścigach GT4 powstaje pierwszy polski supersamochód wyścigowy, czyli Arrinera Hussarya GT. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij