BMW M4 GTS Concept: W myśl tradycji

Agresywniejszy wygląd, wściekłe, pomarańczowe akcenty i niemały spoiler na tylnej klapie. A i jeszcze wyjątkowość, bowiem to jedyna (na razie) istniejąca sztuka. Oto BMW M4 GTS Concept.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W swojej kilkudziesięcioletniej historii BMW M ma już na koncie kilka specjalnych modeli aut sportowych. Choć wszystkie pozostałe nazywały się M3 (M4 to nowa nazwa M3 w nadwoziu coupe) to chodzi o jego bezpośrednich poprzedników. Chodzi o modele: BMW M3 Evolution (1988), BMW M3 Sport Evolution (1990), BMW M3 GT (1995), BMW M3 CSL (2003), BMW M3 GTS (2010) oraz BMW M3 CRT (2011). Najnowsza generacja, która na rynku jest już od roku jeszcze nie doczekała się wersji specjalnej. Być może zapowiedziane M4 GTS Concept będzie takim autem.

Przyjrzyjmy się mu bliżej. Cała bryła to wszystkim nam już dobrze znane M4, ale tutaj naszpikowane smakowitymi detalami. Auto otrzymało zderzaki o niższym zwisie, pomarańczowe felgi o nowym wzorze, ogromny spoiler na tylnej klapie, przypominający ten z M3 GTS, agresywniejszy tylny dyfuzor i większe końcówki wydechu.

Innowacją jest tutaj wtrysk wody, zaprezentowany po raz pierwszy w BMW M4 Safety Car, a także światła OLED (organiczne LED-y, których działanie można zobaczyć na filmiku poniżej).

Jak tłumaczy Frank van Meel, prezes działu BMW M, M4 GTS ma być "sfokusowane" na właściwości jezdne po torze. Trakcja, trakcja i jeszcze raz trakcja - to główny cel tego samochodu. Żeby pomóc w tej całej przyczepności samochód, oprócz zmienionego nadwozia, poprawiającego docisk przy wyższych prędkościach, ma większe koła. Na grafitowe felgi z akcentami Acid Orange naciągnięto gumy Michelin Sport Cup 2 o rozmiarach 265/35 R19 z przodu i 285/30 R20 z tyłu.

Modyfikacjom nie poddano jednostki napędowej, która już w serii oferuje 431 KM i 550 Nm. Dzięki wtryskowi wody, reakcja na gaz ma być żwawsza i osiągi mają być lepsze. Być może stwierdzono, że przez to nie ma potrzeby zwiększania mocy silnika.

Premiera auta odbyła się 13 sierpnia podczas wystawy Monterey Car Week w stanie Kalifornia. Na razie nie wiadomo, czy auto ma szanse wejść do seryjnej produkcji.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA