BMW M4 GTS - Sensacja na torze Nurburgring

BMW ma mocny apetyt na rekord przejazdu jednego okrążenia. Jak bardzo ambitny jest to cel? Powiedzmy, że Niemcy chcą być lepsi niż kilka super aut, które widnieją w tabelach rekordów.

BMW M4 GTS

BMW M4 GTS jest oszałamiającym modelem, które chcielibyśmy znaleźć pod choinką. Pod maską zmodyfikowana, sześciocylindrowa jednostka 3 l TwinTurbo dostarcza magiczną moc 500 KM. A to wszystko przy masie jedynie 1510 kg. W aucie znajdziemy tytanowy układ wydechowy, fotele kubełkowe z włókna węglowego i tylko 700 egzemplarzy w produkcji.

REKLAMA

Teraz BMW zapowiada pobicie rekordu na Nürburgring. Niemcy obiecują, że zbliżyli się do czasu 7 minut i 28 sekund, co byłoby niezłym wynikiem, za chwile wytłumaczymy dlaczego. Na razie przedstawiamy filmik zapowiadający od BMW M.


Kierowca testowy BMW M i człowiek odpowiedzialny za dopracowywanie zawieszenia aut BMW M, Jorg Weidinger według deklaracji bawarskiego producent wykręcił na "Ringu" czas przejazdu pomiędzy 7:27:51, a 7:28:49. Co to w praktyce oznacza? Przepaść pomiędzy konkurencją i to tą najwyższych lotów. Wszystko dlatego, że tym wynikiem Niemcy bija na głowę m.in. Mercedesa C 63 AMG Black Series, Lamborghini Gallardo Superleggera i Murcielago LP 670-4 SuperVeloce, Mercedesa SLS AMG GT czy Ferrari 458 Italia. Wow. Jeśli czas zostanie potwierdzony, to już teraz chylimy czoła. Szacun BMW!

Zobacz również:
REKLAMA