BMW M4R Carbonfiber Dynamics - zapomnijcie o wersji GTS

Oto dość radykalnie przerobione BMW M4 od Carbonfiber Dynamics. Moc to 522 kW. A do tego niemiecki tuner oferuje bagażnik dachowy.

BMW M4R
BMW M4R od Carbonfiber Dynamics
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW M4R ma wiele elementów wykonanych z włókna węglowego. Są to m.in. przedni zderzak i tylne skrzydło od 3DDesign. Oczywiście nie brakuje takich efektownych dodatków jak nakładki progowe i tylny dyfuzor. A pokrywę silnika, która przypomina tę z seryjnego BMW M4 GTS przygotowała firma MTC Design.

REKLAMA

Samochód ma także efektowne oklejenie przez co przypomina nadchodzące wyścigowe BMW M4 GT4. A do tego na dachu zamontowano bagażnik firmy 56°Nord, który ma pojemność 405 litrów i można z nim podróżować do prędkości 300 km/h.

A na deser

W seryjnym BMW M4 pracuje turbodoładowany, rzędowy sześciocylindrowy silnik zasilany benzyną. Jednostka napędowa o pojemności 3 litrów oferuje moc 431 KM (551 Nm). Carbonfiber Dynamics wymieniło turbosprężarki na dwie od firmy TTE 6XX o ciśnieniu doładowania 2,3 bara i dodało wtrysk metanolu.

BMW M4R
BMW M4R od Carbonfiber Dynamics

Niemieccy inżynierowie wymienili też rurę przelotowa, a kolektor ssący zastąpili nowym kevlarowo-carbonowym. Na koniec seryjne sprzęgło zastąpili większym, 14-calowym, gdyż poprzednie nie było w stanie wytrzymać dużej mocy. A ta wzrosła do 700 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 860 Nm.

Na sam koniec M4 Coupe dostało układ hamulcowy Mov’it z tarczami o rozmiarze 392 mm z przodu (6-tłoczkowe zaciski) i 380 na tylnej osi (4-tłoczkowe zaciski). Zaś firma Bildstein przygotowała zawieszenie B16 EDC.

Niestety Carbonfiber Dynamics nie zdradza osiągów ani ceny swoich modyfikacji. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA