BMW M5 Competition jako policyjny radiowóz

Australijska policja wzbogaciła swoja flotę radiowozów o superszybkie BMW M5 w wersji Competition.

BMW M5 Competition australijskiej policji Materiały prasowe
BMW M5 Competition australijskiej policji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niezwykle egzotyczną flotę policyjnych radiowozów spotkać można nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie z kogutami jeżdżą modele począwszy od małych elektrycznych aut jak Renault Twizy, aż po modele Lamborghini czy Porsche, włącznie z 918 Spyderem.

REKLAMA

Nie lada flotą dysponuje też policja w Australii. W szeregach policyjnych radiowozów spotkać tam można choćby Audi RS4 Avant czy Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe. Teraz do tej superfloty dołącza BMW M5. Ale żeby nie było tak „zwyczajnie”, jest to specjalna wersja Competition.

BMW M5 Competition – 3,3 s do „setki”

BMW M5 Competition napędza najmocniejszy w historii modelu silnik V8 twin-turbo o pojemności 4,4 litra, z technologią M TwinPower Turbo. Maksymalna moc sięga 625 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy to potężne 750 niutonometrów.

W przenoszeniu sił napędowych na asfalt pomaga specjalnie zestrojony układ jezdny, napęd na cztery koła M xDrive oraz aktywny mechanizm różnicowy M w przekładni głównej. Wystarczy zaledwie 3,3 sekundy, aby stojący pojazd rozpędził się do 100 km/h. Prędkość 200 km/h osiągana jest już po 10,8 sekundy od startu.

Zobacz także: BMW Vision M Next - następca BMW i8

REKLAMA

REKLAMA

BMW M5 Competition australijskiej policji Materiały prasowe
BMW M5 Competition australijskiej policji

BMW również w polskiej policji

W Australii egzotyczne BMW M5 Competition dołączają do jeżdżących już tam patrolowych BMW 530d. Ale i my w Polsce mamy od niedawna coraz bogatszą flotę policyjnych BMW, z których większość służy jako nieoznakowane radiowozy, pozwalając skutecznie ścigać drogowych piratów.

Jeszcze w kwietniu tego roku pisaliśmy o nowym zamówieniu polskiej policji, gdzie do floty radiowozów dołączyć miały aż 82 egzemplarze BMW Serii 3, w tym również w wersji Gran Turismo.

W tej liczbie znajdzie się 31 nieoznakowanych pojazdów, którymi po raz pierwszy są BMW Serii 3 GT oraz 51 oznakowanych BMW Serii 3, co również jest nowością u polskiej policji.

Przypomnijmy w tym miejscu, że spora flota, licząca 140 egzemplarzy BMW Serii 3 w wersji 330i xDrive o mocy 252 KM, jeździ już od kilku miesięcy po polskich drogach w roli nieoznakowanych pojazdów patrolowo-pościgowych.

Zakup kolejnej transzy pojazdów BMW był kontynuacją nie tylko odświeżania floty policyjnych radiowozów, ale także elementem urozmaicającym park maszyn polskiej policji. Nie tak dawno przecież, oprócz wspomnianych 140 sztuk BMW Serii 3, do służby dołączyła rasowa Kia Stinger – zarówno w wersji z 2-litrowym silnikiem o mocy 255 KM, jak i w topowej odmianie GT z jednostką V6 o mocy 366 KM.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA