BMW M5 E60 Lumma Design/G-Power

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Niemieccy tunerzy z Lumma Design i G-Powera połączyli swe siły by stworzyć najgroźniejszego sedana na świecie. Rezultat pracy inżynierów firmy G-Power nazwany został najmocniejszym silnikiem jaki zamontowano w dopuszczonym do ruchu na drogach publicznych BMW. Jednostka napędowa V10 wsparta przez dwa kompresory produkuje moc 730 koni mechanicznych, rozpędza auto do 200 km/h w 10 sekund, do 300 w niecałe 30 sekund, a kończy przyspieszać dopiero gdy na prędkościomierzu pojawi się liczba 367.

Do zatrzymania tego potwora wykorzystano sześciotłoczkowe zaciski, opasające tarcze hamulcowe o średnicy 405 mm. Zostały one przykryte 21-calowymi felgami aluminiowymi, a zawieszenie dodatkowo skrócono o 45 mm.

Zmiany stylistyczne objęły pokrywę silnika i klapę bagażnika z włókna węglowego i poszerzenia nadkoli pozwalające na skrycie felg o szerokości 12 cali. Wymieniono do tego układ wydechowy. W kabinie zagościło dużo włókna węglowego, skóry i zamszu. Mamy tylko nadzieję, że kolorystykę wnętrza można dobrać do potrzeb klienta, bo ten czerwono-biało-carbonowo-aluminiowy zestaw jest po prostu zbyt krzykliwy i niegodny tego pojazdu.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA