BMW M5 (F90) - pogromca RS 7 i AMG E63

BMW już dzisiaj oficjalnie zaprezentuje swoje najnowsze dzieło, czyli model M5. Ale zanim do tego dojdzie prezentujemy Wam zdjęcia, które w nocy wyciekły do sieci.

BMW M5
BMW M5

Czy przeciek był kontrolowany przez BMW, czym może z serwerów bawarskiej marki wykradziono zdjęcia? To już nie jest istotne. Bardziej interesuje nas to co widzimy na fotografiach, czyli najnowszą generację supersedena od BMW. Model M5 o oznaczeniu F90 jest najmocniejszą i najszybsza wersją "piątki", a jago naturalnymi konkurentami będą Mercedes-AMG E63 S oraz Audi RS 7 Sportback.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

BMW M5
BMW M5

A nowe BMW M5 ma mieć więcej niz ponadprzeciętne możliwości. Oficjalną specyfikację samochodu BMW poda dzisiaj, więc musimy poczekać, bo przecieki są sprzeczne. Fakt wiadomo, że samochód otrzyma silnik 4.4 V8 biturbo, ale mówi się o mocy 600 lub nawet 680 KM (!).

REKLAMA

REKLAMA

BMW M5
BMW M5

Wiele źródeł podaje, że BMW zaplanowało stworzenie najszybszego czteromiejscowego seryjnego samochodu na świecie - optymiści podają, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zająć 2,9 sekundy!

REKLAMA

BMW M5
BMW M5

Dwie podwójnie końcówki wydechu i bardzo skromny dyfuzor to jedne z największych wyróżników BMW M5.

REKLAMA

REKLAMA

BMW M5
BMW M5

Co ciekawe BMW M5 będzie miało system pozwalający zmienić rodzaj napędu w samochodzie - normalnie BMW M5 będzie napędzane na cztery koła, co w sposób znaczący poprawi sprint do setki oraz prowadzenie się samochodu w zakrętach. Ale jednym przyciskiem będzie można sprawić, że samochód będzie napędzany jedynie na tylne koła - to pozwoli czerpać masę frajdy z jazdy w poślizgach.

REKLAMA

BMW M5
BMW M5

Wisienką na torcie sportowych detali we wnętrzu będą fotele kubełkowe przypominające słynne "Vadery" z BMW M3 e36.

REKLAMA

REKLAMA

BMW M5
BMW M5

Przyciski M1 i M2 są dobrze znane fanom samochodów BMW M. Jednak teraz są one designerskimi perełkami, bo maja czerwony kolor i są wyeksponowane ponad środkową częścią kierownicy. Oba przyciski można osobno zaprogramować, a po ich wciśnięciu samochód zmieni swój charakter (zawieszenie, silnik, reakcja na gaz itp).

REKLAMA