BMW M5 F90 - wyciekły nowe informacje!

Już wiemy, co skrywa się pod maską nowego BMW M5. Podczas zamkniętej prezentacji jeden z gości zapamiętał numer VIN i w ten sposób udało się rozszyfrować kilka istotnych informacji przed oficjalnym odsłonięciem samochodu.

BMW M5
BMW M5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka dni temu odbył się zamknięty pokaz nowego BMW M5 dla wybranych klientów w Belgii. Podczas tej imprezy nie można było robić zdjęć, ale okazało się, że producent nie zadbał o zabezpieczenie kilku ważnych szczegółów. Jeden z gości zapamiętał numer VIN, a następnie użył dostępnego w sieci dekodera do rozszyfrowania kilku kluczowych parametrów na temat samochodu.

REKLAMA

Pod maską zainstalowano silnik V8 4.4 biturbo o mocy 600 KM, a maksymalny moment obrotowy tego silnika wynosi 700 Nm. Napęd trafia na wszystkie koła za pomocą systemu xDrive, który oferuje specjalny tryb RWD przekazujący większy moment obrotowy na tylna oś. Oficjalne osiągi nie zostały jeszcze opublikowane, ale przedstawiciele BMW twierdzą, że auto potrzebuje zaledwie 3,5 sekundy na sprint od 0 do 100 km/h.

Oficjalną prezentację BMW M5 zaplanowano dopiero na przyszły rok, a tymczasem model prezentowany podczas zamkniętego pokazu to wersja przedprodukcyjna. Egzemplarz pomalowany lakierem Marina Bay Blue Metalic ma wnętrze w kolorze Merino/Silverstone. Sportowy sedan stoi na 20-calowch felgach z oponami Michelin Pilot Sport 4S. Dach w nowym M5 ma przetłoczenia w stylu double bubble i jest wykonany z włókna węglowego. Sportową wersję można rozpoznać po poszerzonym nadwoziu i ciemnych ramkach "nerek". Ponadto klapka wlewu paliwa jest kwadratowa, a w tylnym zderzaku zamontowano dyfuzor i cztery końcówki wydechu.

W kabinie pojawiły się cyfrowe zegary, odświeżony system multimedialny, a zegary wyskalowano do 330 km/h. Na progach, oparciach foteli, kierownicy i lewarku skrzyni biegów pojawiło się logo M5.

Zobacz także:
REKLAMA