REKLAMA

BMW M5 – oficjalnie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Szczęśliwcy, którzy zdecydują się odwiedzić we wrześniu frankfurckie targi IAA będą mogli osobiście przyjrzeć się z bliska najostrzejszej odmianie BMW serii 5. Zanim to jednak nastąpi warto poświęcić chwilę na przejrzenia galerii zdjęć, przygotowanej przez bawarskiego producenta. Z zewnątrz auto wygląda jak prezentowany w marcu model koncepcyjny. Od zwykłej piątki różni się bardziej agresywnie zaprojektowanym przednim zderzakiem, listwami bocznymi i czterema końcówkami wydechu, podwieszonymi pod dyfuzor tylnego zderzaka. Dodatkowo auto wyróżnia się wykończonymi w czerni "nerkami", wlotami powietrza na błotnikach i 19-calowymi felgami o specjalnym wzorze.
Do kabiny trafiły sportowe fotele, przeprojektowane zegary i kierownica, z dwoma przyciskami, pozwalającymi na przełączanie trybów pracy silnika i skrzyni biegów.

A co pod maską? Tak jak zapowiadano - 4,4-litrowa V-ósemka z dwiema turbosprężarkami. Wyciśnięto z niej 552 KM mocy i 680 Nm momentu obrotowego. Dzięki nim "Bimmer" rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy i może osiągnąć prędkość nawet 305 km/h. I wcale nie pali przesadnie dużo - według producenta potrafi się zadowolić średnio 9,9 l paliwa na 100 km.

REKLAMA

Ostrzycie zęby na wizytę w salonie i jazdę próbną? Musicie uzbroić się w cierpliwość - data rynkowej premiery nie została jeszcze podana.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA