BMW M760Li xDrive - V12 i 600 KM mocy

Luksusowe wnętrze, materiały z najwyższej półki, sportowa stylistyka i sprint do setki w czasie poniżej 4 s. Czy można chcieć czegoś więcej?

BMW Group
BMW M760Li xDrive

BMW M760Li xDrive wyróżnia się w stosunku do standardowej "siódemki" agresywniejszą stylistyką zderzaka, z większymi wlotami i listwami umocowanym nad bocznymi progami. Z tyłu możemy zoabczyć szeroki zderzak z podwójnymi końcówkami wydechu oraz subtelne oznaczenie "V12" na słupku C. Nie zabrakło niewielkiego spojlera umieszczonego na pokrywie bagażnika.

Do tego modelu przygotowano lakier Cerium Grey oraz 20-calowe felgi aluminiowe obute w opony Michelin Pilot Super Sport. Tuż za nim znajdziemy niebieskie zaciski hamulców. We wnętrzu zastosowano pedały wykonane ze stali nierdzewnej, skórzaną tapicerkę, drewno oraz czarne elementy nawiązujące do fortepianowej, błyszczącej czerni. Tuż obok dźwigni zmiany biegów dumnie widnieje emblemat "V12". M760Li jest nafaszerowane różnego rodzaju systemami, wśród których znajdziemy m.in. Active Comfort Drive czy Integral Active Steering.

Pod maską zamontowano silnik M Performance TwinPower Trubo V12 o pojemności 6,6 l. Jednostka dostarcza 600 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 800 Nm. Dwunastocylindrowy silnik charakteryzują takie same parametry jak motor 4,4 l V8 bitrubo, który pracuje w BMW Alpina B7 Bitrubo.

BMW M760Li xDrive od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 3,9 sekundy. To bardzo dobry wynik jak na tak dużą limuzynę. Niestety prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Swoją premierę auto będzie miało na targach w Genewie, a do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.

REKLAMA