REKLAMA

BMW M8 Gran Coupe. Zdjęcia i dane techniczne

Na salonie samochodowym we Frankfurcie podziwialiśmy nowe BMW Serii 8 Gran Coupe, a teraz producent pokazał coś o wiele lepszego. BMW M8 Gran Coupe.

BMW M8 Gran Coupe Materiały prasowe
BMW M8 Gran Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 440 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

BMW Serii 8 przebojem weszło na rynek i mocno się na nim rozpycha. Dwie wersje nadwoziowe – coupe i cabrio – mają teraz trzeci wariant, którym jest bardzo eleganckie czterodrzwiowe coupe, nazwane przez BMW „Gran Coupe” – jak niegdyś w Serii 6.

Ale na tym nie koniec nowości, bo oto do gry wchodzi topowa odmiana BMW Serii 8 Gran Coupe, czyli długo przez wszystkich wyczekiwana wersja M8 Gran Coupe. Debiutuje ona równocześnie ze swoją jeszcze bardziej ekstremalną wersją M8 Gran Coupe Competition.

BMW M8 Gran Coupe – silnik i napęd

Pod maską modelu M8 Gran Coupe pracuje znana z pokazanych kilka dni temu modeli X5 M i X6 M jednostka napędowa V8 twin turbo. Z pojemności 4,4 litra maszyneria ta generuje potężną moc 600 koni mechanicznych oraz 750 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

Silnik przenosi siły napędowe na cztery koła, ale domyślnie większa moc trafia na tylną oś, pozostawiając bardziej rasową charakterystykę całego układu. W przenoszeniu momentu obrotowego na koła pomaga ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów M Steptronic.

Zobacz także: Mazda 3 TCR z mocą 350 KM

REKLAMA

REKLAMA

BMW M8 Gran Coupe Materiały prasowe
BMW M8 Gran Coupe

Z takim zestawem i parametrami BMW M8 Gran Coupe przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,3 sekundy – o pół sekundy szybciej niż wspomniane wcześniej BMW X5 M i BMW X6 M. Maksymalna prędkość, z opcjonalnym pakietem M Driver's Package, sięga 305 km/h.

Ale to nie koniec emocji, bo przecież pisaliśmy wcześniej o rasowej odmianie Competition. Za dopłatą, której wysokości jeszcze na tym etapie nie znamy, można swoje BMW M8 Gran Coupe zamówić właśnie w wersji Competition. Co to zmienia? Pozornie niewiele, ale jednak.

Moc 4,4-litrowego silnika V8 twin turbo wzrasta o 25 KM, osiągając łącznie 625 KM. Moment obrotowy pozostaje na tym samym poziomie 750 Nm. Nieco większa moc skutkuje subtelną poprawą czasu przyspieszenia – do „setki” Competition potrzebuje 3,2 sekundy. Niezmieniona pozostaje natomiast prędkość maksymalna – seryjnie 250 km/h, za dopłatą 305 km/h.

Zobacz także: trzy tysiące nowych BMW i Mini gnije na parkingu

REKLAMA

BMW M8 Gran Coupe Materiały prasowe
BMW M8 Gran Coupe

BMW M8 Gran Coupe – pozostałe zmiany

Jak podaje producent, na potrzeby modelu M8 Gran Competition zmienionych zostało wiele podzespołów. Przykładowo układ chłodzenia i smarowania przystosowany jest do jazdy na torach wyścigowych, a sportowy układ wydechowy z elektronicznie sterowanymi przepustnicami zapewnia fenomenalne brzmienie silnika.

Przeniesienie mocy odbywa się dzięki wspomnianej 8-stopniowej skrzyni M Steptronic z układem Drivelogic i napędowi na wszystkie koła M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M.

Kierowca może wybierać pośród trzech trybów: 4WD, 4WD Sport i 2WD z pełnym napędem na tylne koła i wyłączoną kontrolą stabilności jazdy.

Zobacz także: nowy Volkswagen e-Up! - znamy cenę

REKLAMA

REKLAMA

BMW M8 Gran Coupe Materiały prasowe
BMW M8 Gran Coupe

Inżynierowie pracowali nad tym, żeby zachować autentyczny charakter sportowego samochodu. Jest to wynikiem rozwoju modeli równolegle z dwudrzwiowymi wariantami BMW M8 i BMW M8 GTE do wyścigów długodystansowych.

Intensywne prace konfiguracyjne odbywały się w ośrodkach testowych Miramas i Arjeplog, z precyzyjnym dostrajaniem parametrów napędu i zawieszenia na Pętli Północnej toru Nürburgring i innych torach wyścigowych.

Więcej o nowym modelu i jego cenach dowiemy się bliżej daty premiery sprzedażowej, a ta planowana jest na początek 2020 roku. W ofercie pojawi się również specjalna, limitowana do 400 egzemplarzy seria First Edition.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA