[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW MH5 700 Manhart – ostra wersja M5

Szósta generacja BMW M5 nie zdążyła się jeszcze na dobre zadomowić na rynku, a tunerzy już wzięli ją w swoje ręce. Oto BMW MH5 700 po kuracji wzmacniającej dokonanej przez speców z Manhart.

BMW MH5 700 Manhart BMW MH5 700 Manhart

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z prawdziwą bestią, zwłaszcza że tuning obejmuje nie tylko stronę wizualną, ale może przede wszystkim napęd.

MH5 700 w swojej nazwie kryje efekt przeróbek oprogramowania silnika i innych usprawnień, dokonanych pod maską. Supersedan napędzany silnikiem V8 twin-turbo o pojemności 4,4 litra dysponuje piekielną mocą 723 koni mechanicznych i gigantycznym momentem obrotowym sięgającym maksymalnie 870 niutonometrów.

REKLAMA

REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart BMW MH5 700 Manhart

Tunerzy od Manhart nie zdradzają jedynie efektów tych przeróbek, w postaci wpływu na poprawę osiągów. Biorąc jednak pod uwagę, że już fabryczny model rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy, to zwiększenie mocy o 123 konie mechaniczne i momentu obrotowego o 120 Nm musi uciąć dodatkowych kilka dziesiątych sekundy.

Wiemy natomiast, że supersamochód Manharta potrzebuje zaledwie 5,9 sekundy na rozpędzenie się od 100 do 200 km/h. To się nazywa przyspieszenie!

REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart BMW MH5 700 Manhart

Taki wzrost mocy musi wiązać się z przeróbkami mechanicznymi. I tak, mamy tu specjalny wydech ze stali szlachetnej, a za dopłatą końcówki wydechu będą z karbonu. Specjaliści od akustyki tak opracowali system, że w czasie jazdy ma być możliwie spokojny, a wciśnięcie gazu budzi w nim prawdziwą bestię.

Nadwozie MH5 700 zostało dodatkowo obniżone o 20 milimetrów, za sprawą nowych sprężyn KW. Z kolei koła mają 21 cali średnicy, a felgi wykończone są matową czernią.

REKLAMA

REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart BMW MH5 700 Manhart

Na zewnątrz w oczy rzuca się pakiet aerodynamiczny, z przednim spoilerem i agresywnym dyfuzorem z tyłu. Efektu całości dopełnia czarny lakier ze złotymi elementami ozdobnymi i zaciskami hamulców w tym samym kolorze.

Ceny tego dzieła inżynierów Manharta nie znamy. Dajcie znać w komentarzach, czy chcielibyście ten samochód w swoim garażu. A jeśli nie, to co mogłoby tam stanąć?

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij