REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart – ostra wersja M5

Szósta generacja BMW M5 nie zdążyła się jeszcze na dobre zadomowić na rynku, a tunerzy już wzięli ją w swoje ręce. Oto BMW MH5 700 po kuracji wzmacniającej dokonanej przez speców z Manhart.

BMW MH5 700 Manhart
BMW MH5 700 Manhart
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z prawdziwą bestią, zwłaszcza że tuning obejmuje nie tylko stronę wizualną, ale może przede wszystkim napęd.

MH5 700 w swojej nazwie kryje efekt przeróbek oprogramowania silnika i innych usprawnień, dokonanych pod maską. Supersedan napędzany silnikiem V8 twin-turbo o pojemności 4,4 litra dysponuje piekielną mocą 723 koni mechanicznych i gigantycznym momentem obrotowym sięgającym maksymalnie 870 niutonometrów.

REKLAMA

REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart
BMW MH5 700 Manhart

Tunerzy od Manhart nie zdradzają jedynie efektów tych przeróbek, w postaci wpływu na poprawę osiągów. Biorąc jednak pod uwagę, że już fabryczny model rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy, to zwiększenie mocy o 123 konie mechaniczne i momentu obrotowego o 120 Nm musi uciąć dodatkowych kilka dziesiątych sekundy.

Wiemy natomiast, że supersamochód Manharta potrzebuje zaledwie 5,9 sekundy na rozpędzenie się od 100 do 200 km/h. To się nazywa przyspieszenie!

REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart
BMW MH5 700 Manhart

Taki wzrost mocy musi wiązać się z przeróbkami mechanicznymi. I tak, mamy tu specjalny wydech ze stali szlachetnej, a za dopłatą końcówki wydechu będą z karbonu. Specjaliści od akustyki tak opracowali system, że w czasie jazdy ma być możliwie spokojny, a wciśnięcie gazu budzi w nim prawdziwą bestię.

Nadwozie MH5 700 zostało dodatkowo obniżone o 20 milimetrów, za sprawą nowych sprężyn KW. Z kolei koła mają 21 cali średnicy, a felgi wykończone są matową czernią.

REKLAMA

REKLAMA

BMW MH5 700 Manhart
BMW MH5 700 Manhart

Na zewnątrz w oczy rzuca się pakiet aerodynamiczny, z przednim spoilerem i agresywnym dyfuzorem z tyłu. Efektu całości dopełnia czarny lakier ze złotymi elementami ozdobnymi i zaciskami hamulców w tym samym kolorze.

Ceny tego dzieła inżynierów Manharta nie znamy. Dajcie znać w komentarzach, czy chcielibyście ten samochód w swoim garażu. A jeśli nie, to co mogłoby tam stanąć?

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA