BMW Serii 1 sedan - tylko dla Chin

BMW zaprezentowało swojego najmniejszego sedana. Zapowiadana już od pewnego czasu, seria 1 w tej wersji została zaprojektowana z myślą o rynku chińskim.

BMW seria 1 sedan
BMW seria 1 sedan

Rynek motoryzacyjny w Chinach wciąż rozwija się najszybciej ze wszystkich innych. Wielu producentów korzysta z tego i dopasowuje się do tamtejszych potrzeb rynkowych. Dla tego wiele modeli samochodów, które znamy z naszych ulic jest dostępnych w Chinach w zmienionych wersjach, a jako że Chińczycy uwielbiają sedany dużo aut jest przygotowywanych właśnie w tym wariancie. Tak jest i tym razem.

BMW zaprezentowało właśnie serię 1 sedan. Jest to najmniejsze auto w gamie sedanów, ale pomimo mniejszych rozmiarów widać wciąż wpisuje się w styl BMW. W oczy rzuca się długa maska, reflektory w technologii LED oraz nerki - element charakterystyczny dla każdego modelu tej marki.

We wnętrzu jest skórzana tapicerka, 8,8-calowy wyświetlacz połączony z systemem iDrive, dwustrefowa klimatyzacja i kolorowy wyświetlacz Head-Up Display na przedniej szybie. 

Auto zostało stworzone z myślą o młodych mieszkańcach Chin. Będzie napędzane przez benzynowe silniki 1.5 turbo lub 2.0 turbo. Za zmianę przełożeń będzie odpowiadać sześciobiegowa manualna, bądź ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Sedan jest zbudowany na platformie znanej z BMW 2 Active Tourer ma napęd na przednią oś. Seria 1 w wersji sedan do sprzedaży wejdzie w pierwszej połowie 2017 roku. BMW nie planuje wprowadzać tego modelu do sprzedaży w innych krajach. A my pokazujemy go jako ciekawostkę. 

REKLAMA