BMW Serii 3 GT dla polskiej policji

Polska policja znów się zbroi. Do floty radiowozów dołączą niebawem aż 82 egzemplarze BMW Serii 3, również w wersji Gran Turismo.

BMW Serii 3 GT Materiały prasowe
BMW Serii 3 GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jak podaje serwis dziennik.pl, w przetargu na nowe radiowozy dla polskiej policji wygrał diler BMW, firma Zdunek. To właśnie oni dostarczą funkcjonariuszom łącznie 82 sztuki BMW Serii 3.

REKLAMA

W tej liczbie znajdzie się 31 nieoznakowanych pojazdów, którymi po raz pierwszy będą BMW Serii 3 GT oraz 51 oznakowanych BMW Serii 3, co również jest nowością u polskiej policji.

Przypomnijmy, że spora flota, licząca 140 egzemplarzy BMW Serii 3 w wersji 330i xDrive o mocy 252 KM, jeździ już od kilku miesięcy po polskich drogach w roli nieoznakowanych pojazdów patrolowo-pościgowych.

Zakup kolejnej transzy pojazdów BMW jest kontynuacją nie tylko odświeżania floty policyjnych radiowozów, ale jest także elementem urozmaicającym park maszyn polskiej policji. Nie tak dawno przecież, oprócz wspomnianych 140 sztuk BMW Serii 3, do służby dołączyła rasowa Kia Stinger – zarówno w wersji z 2-litrowym silnikiem o mocy 255 KM, jak i w topowej odmianie GT z jednostką V6 o mocy 366 KM.

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli chodzi i napęd nieoznakowanych radiowozów, zgodnie z wymaganiami przetargowymi, auta miały mieć minimum dwa litry pojemności skokowej silnika i moc większą niż 145 KM, do tego automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła.

Wymagania te spełnia silnik znany z nieoznakowanych BMW Serii 3 sedan, montowany w wersji 330i xDrive. Mowa o 252-konnej jednostce, zapewniającej przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,2 sekundy. Wymagania przetargowe mówiły o minimum 7 sekundach.

Zobacz także: policja powołała grupę Speed do walki z piratami drogowymi

Dla modeli oznakowanych wymagania były niższe i mówiły o mocy nie mniejszej niż 180 KM. Stąd też do służby trafi odmiana 320d ze 190-konnym silnikiem Diesla, zapewniającym przyspieszenie do „setki” w 7,1 sekundy.

Kto jeszcze miał szansę w przetargu, ale zajął dalsze miejsca? Jak się okazuje, oferta dilera BMW, opiewająca na niemal 7,2 mln złotych dla modeli nieoznakowanych i przeszło 7,3 mln dla pojazdów oznakowanych, przebiła propozycje dwóch innych dilerów Skody. W przypadku czeskiej marki w roli radiowozów wystąpił miały Skody Superb.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA