REKLAMA

BMW Serii 4 Cabrio – wielkie nerki, ale miękki dach

Nowe BMW Serii 4 doczekało się wersji Cabrio. Ma ona ten sam kontrowersyjny grill, ale za to składany dach jest miękki, płócienny, a nie twardy, metalowy jak dotąd.

BMW Serii 4 Cabrio fot. materiały prasowe
BMW Serii 4 Cabrio
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 169 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy kabriolet w BMW Serii 3 został pokazany przeszło trzy dekady temu. Teraz czas na nowe wcielenie, oparte już na Serii 4, czyli wersji z jedną parą drzwi mniej. Od razu zaznaczamy, że Seria 4 Cabrio ma te „brzydkie, ogromne nerki”, bo inaczej być nie może, skoro ma je niemal cała rodzina – Seria 4, M3 i M4. Dlatego teraz o tym wspomnieliśmy i już do tego nie wracajmy. Przynajmniej na razie.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

BMW Serii 4 Cabrio – nadwozie

Najważniejszą nowością w BMW Serii 4 Cabrio jest zastąpienie dotychczasowego sztywnego, składanego dachu wersją z miękkim dachem, wykonanym z płótna. Jak w prawdziwym, rasowym cabrio, a nie jakimś udawanym coupe-cabrio. Jest premium, jest luksus, to i kabriolet powinien być jak trzeba. I nawet te nieszczęsne nerki nie wydają się już tak "straszne".

A korzyści z takiego rozwiązania jest wiele. Bo to, że inżynierowie dopilnowali, aby konstrukcja nadwozia była możliwie jak najbardziej sztywna, w przypadku BMW nie jest niczym zaskakującym i wierzymy, że tak jest naprawdę.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Miękki dach jest natomiast względem sztywnej konstrukcji znacznie lżejszy, dzięki czemu środek ciężkości znajduje się niżej, co poprawia zachowanie na drodze. Miękki dach pozwala też zaoszczędzić sporo cennego miejsca w bagażniku, który zmieści 225 litrów – o 34 litry więcej niż w poprzedniej generacji ze sztywnym dachem.

Dach ze specjalnego, wielowarstwowego płótna, ma zapewniać odpowiedni poziom izolacji termicznej i akustycznej. Jest dostępny w kolorze czarnym lub opcjonalnie w czarnym z metalicznym połyskiem, widocznym w pełnym słońcu. A składa się go w mgnieniu oka, bo w zaledwie 18 sekund. I do tego nie trzeba się zatrzymywać, bo mechanizm daje sobie radę ze złożeniem do prędkości 50 km/h. To istotne, kiedy deszcz złapie nas na przykład na autostradzie, gdzie nie ma się gdzie bezpiecznie zatrzymać.

BMW Serii 4 Cabrio trafi do sprzedaży już niebawem. Cen dla polskiego rynku jeszcze nie znamy, ale też nie spodziewamy się specjalnie dużego zainteresowanie wariantem Cabrio. Tymczasem obejrzyjcie galerię zdjęć i dajcie znać, czy taka „czwórka kabrio” z miękkim dachem wam odpowiada, czy też nerki psują wszystko?

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA